شرایط مصرف لبنیات برای کسانی که عدم تحمل لاکتوز دارند
۰۴ خرداد ۱۳۹۵

شرایط مصرف لبنیات برای کسانی که عدم تحمل لاکتوز دارند

نحوه مصرف لبنیات برای افرادی که به لاکتوز حساسیت دارند: در حالی که بیشتر آمارها نشان می‌دهند که تعداد زیادی از افراد نمی‌توانند لاکتوز موجود در شیر را تحمل کنند، اما برخی متخصصان معتقدند که همه ما هنوز هم می‌توانیم مقدار خیلی کمی از لاکتوز را تحمل کنیم.


در حالی که بیشتر آمارها نشان می‌دهند که تعداد زیادی از افراد نمی‌توانند لاکتوز را تحمل کنند، اما برخی متخصصان معتقدند که همه ما هنوز هم می‌توانیم مقدار خیلی کمی از لاکتوز را تحمل کنیم. آنان می‌گویند که این افراد مجبور نیستند که همه محصولات لبنی را برای همیشه از رژیم غذایی حذف کنند، مگر این‌که عدم تحمل لاکتوز برای آنان شدت زیادی داشته باشد.


ماست، یکی از همین محصولات لبنی است که مصرف آن مشکلی ایجاد نمی‌کند. البته همه ماست‌ها مورد نظر متخصصان نیست، بلکه بیشتر به ماست‌های پروبیوتیک نظر دارند. حتی برخی از متخصصان به افرادی که نمی‌توانند ماست یونانی بخورند، توصیه می‌کنند که از ماست‌های پُرچرب به‌جای ماست‌های کم‌چرب یا بدون چربی استفاده کنند. در واقع، هر وعده مصرفی از ماست پُرچرب حاوی ۸.۵ گرم لاکتوز است، ‌در حالی که این میزان در ماست بدون چربی به ۱۴ گرم می‌رسد.


کره نیز گزینه دیگری است که تقریبا بدون لاکتوز محسوب می‌شود. البته کره حاوی مقدار خیلی خیلی کمی از پروتئین شیر (پروتئین وِی) است که لاکتوز شیر را در خود جذب می‌کند. بنابراین اگر احساس کردید که خوردن کره باعث ناراحتی شما شده است، از کره‌هایی استفاده کنید که رنگ روشن‌تری دارند.


استفاده کردن از پنیرهای خاصی مثل پنیر پارمسان نیز هیچ مشکلی به وجود نمی‌آورد. آنزیم‌هایی که در فرآیند ساخت این نوع پنیرها به کار مي‌روند، لاکتوز را بیشتر و بیشتر تجزیه می‌کنند و درنهایت مقدار خیلی خیلی کمی لاکتوز در آن‌ها باقی می‌گذارند. بنابراین می‌توانید از این پنیر نیز استفاده کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8828

افزودن نظر