اگر با این علائم مواجه شدید، ورزش را متوقف کنید
۰۳ خرداد ۱۳۹۵

اگر با این علائم مواجه شدید، ورزش را متوقف کنید

بعضی افراد هر روز ورزش می‌کنند و به هیچ وجه حاضر نیستند که روال همیشگی خودشان را متوقف کنند. با این‌حال، دلایل منطقی و مشخصی وجود دارند که به آن‌ها می‌گویند در شرایط خاص باید یک یا چند روز را واقعا استراحت کنند.


بعضی افراد هر روز ورزش می‌کنند و به هیچ وجه حاضر نیستند که روال همیشگی خودشان را متوقف کنند. با این‌حال، دلایل منطقی و مشخصی وجود دارند که به آن‌ها می‌گویند در شرایط خاص باید یک یا چند روز را واقعا استراحت کنند. در واقع، گاهی اوقات بدن همه ما به زمان نیاز دارد تا خودش را درمان یا ترمیم کند.


اگر قصد دارید که با علائم خفیف سرماخوردگی مثل آبریزش بینی یا خارش گلو مقابله کنید، دویدن می‌تواند گردش خون را افزایش دهد و به شما کمک کند تا بهتر شوید. فقط نکته مهم این است که دویدن باید شدت کمی داشته باشد و این‌که نباید به بدن‌تان بیش از حد فشار بیاورید.


مساله مهم دیگر این است که اگر موقع ورزش کردن یا دویدن علائمی در ناحیه قفسه سینه احساس کردید، مثل سرفه، خس‌خس یا مشکل در تنفس، باید سریعا ورزش را متوقف کنید. این علائم می‌توانند نشانه‌ای از عفونت‌های جدی‌تر باشند و باید در خانه بمانید تا بهتر شوید.


علاوه بر این‌ها، بالا رفتن غیرعادی دمای بدن نیز نشانه‌ای است که می‌گوید باید سریعا فعالیت ورزشی را متوقف کنید. دلیلش این است که فعالیت ورزشی می‌تواند دمای داخلی بدن را افزایش دهد و همین شرایط می‌تواند فرآیند بهبودی بدن را آرام‌تر کند. اگر با هر یک از نشانه‌های آنفلوآنزا مثل لرز یا بدن‌درد مواجه شدید، بهتر است که به رخت‌خواب بروید و اصلا ورزش نکنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8820

افزودن نظر