از قاعدگی شدید تا منوراژی/ مراقب باشید تا کم‌خون نشوید
۰۲ خرداد ۱۳۹۵

از قاعدگی شدید تا منوراژی/ مراقب باشید تا کم‌خون نشوید

خون‌ریزی شدید یا منوراژی در دوران قاعدگی می‌تواند نشانه‌ای از نوعی مشکل در وضعیت خانم‌ها باشد. اگر کسی همیشه دوره‌های شدید قاعدگی را تجربه می‌کند، ممکن است به منوراژی مبتلا باشد و معنایش این است که خون‌ریزی شدید برای او طبیعی است.


خون‌ریزی شدید یا منوراژی در دوران قاعدگی می‌تواند نشانه‌ای از نوعی مشکل در وضعیت خانم‌ها باشد. اگر کسی همیشه دوره‌های شدید قاعدگی را تجربه می‌کند، ممکن است به منوراژی مبتلا باشد و معنایش این است که خون‌ریزی شدید برای او طبیعی است. با این‌حال، اگر خون‌ریزی کسی گاهی اوقات شدید می‌شود، بهتر است به پزشک مراجعه کند تا همه مشکلات احتمالی بررسی شوند. در هر صورت، اگر شما هم با دوره‌های سنگین قاعدگی مواجه هستید اما این حالت برای شما طبیعی است، می‌توانید از این مکمل‌ها استفاده کنید تا وضعیت بهتری داشته باشید.

کسانی که چرخه قاعدگی شدید را تجربه می‌کنند، در معرض خطر کمبود آهن یا حتی ابتلا به کم‌خونی قرار می‌گیرند. در راهنمای بهداشتی دانشگاه هاروارد آمده است که بین ۱۰ تا ۱۵ درصد از خانم‌هایی که در ایالات متحده آمریکا زندگی می‌کنند، به اشکال مختلف کم‌خونی مبتلا هستند و دوره قاعدگی شدید به‌عنوان اصلی‌ترین دلایل ابتلای آنان به کم‌خونی مطرح است.

بنابراین اگر شما هم چنین حالتی را تجربه می‌کنید، باید مواد غذایی حاوی آهن را به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید و مکمل آهن نیز مصرف کنید. برخی متخصصان توصیه می‌کنند که در این شرایط ۳۲۵ میلی‌گرم سولفات آهن در روز مناسب است. البته قبل از مصرف مکمل‌های آهن حتما با پزشک مشورت کنید.

ویتامین A نیز اهمیت زیادی برای شما دارد، چون از دو طریق به شما کمک می‌کند. در واقع، این ویتامین به معتدل کردن سطح استروژن در بدن کمک می‌کند و باعث می‌شود که دوره قاعدگی راحت‌تری را تجربه کنید. متخصصان توصیه می‌کنند که روزانه ۵ هزار واحد بین‌المللی (IU) ویتامین A برای این خانم‌ها موثر است. این ویتامین مهم به پیشگیری از ابتلا به بیماری کم‌خونی و درمان آن نیز کمک می‌کند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8811

افزودن نظر