مصرف سیب‌زمینی، فشار خون‌ را بالا می‌برد؟
۰۲ خرداد ۱۳۹۵

مصرف سیب‌زمینی، فشار خون‌ را بالا می‌برد؟

گروهی از محققان دانشگاه هاروارد در مطالعه اخیرشان به نتایج تازه‌ای درباره ارتباط بین مصرف سیب‌زمینی و افزایش فشار خون دست پیدا کردند.


گروهی از محققان دانشگاه هاروارد در مطالعه اخیرشان به نتایج تازه‌ای درباره ارتباط بین مصرف سیب‌زمینی و افزایش فشار خون دست پیدا کردند. این مطالعه نشان می‌دهد که مصرف بیش از حد سیب‌زمینی (به‌صورت بخارپز، پخته‌شده، له‌شده یا سرخ‌شده) می‌تواند خطر ابتلا به فشار خون بالا را بیشتر کند.

دکتر لیا بورگی، مسئول این مطالعه، می‌گوید: «امیدواریم که مطالعه ما به بحث درباره مصرف سیب‌زمینی و خطر ابتلا به بیماری فشار خون بالا و بیماری‌های دیگر تداوم ببخشد». براساس گزارشی که در مجله BMJ منتشر شده است، محققان در این مطالعه بیش از ۱۸۷ نفر از زنان و مردان آمریکایی را بررسی کردند که به مدت ۲۰ سال زیر نظر بودند. این افراد در طول مطالعه به پرسش‌نامه‌هایی درباره رژیم غذایی‌شان پاسخ دادند و در شروع مطالعه مبتلا به فشار خون بالا نبودند.

درنهایت مشخص شد که مصرف چهار وعده سیب‌زمینی در هفته یا بیشتر از آن با افزایش خطر ابتلا به فشار خون بالا مرتبط است. این افزایش خطر با مصرف بیش از حد سیب‌زمینی بخارپز، پخته‌شده و له‌شده به ۱۱ درصد بیشتر از حالت عادی می‌رسد، در حالی که مصرف بیش از حد سیب‌زمینی سرخ‌شده با افزایش خطر ۱۷ درصدی همراه است.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8809

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر