کشفی جدید برای بیماری مزمن انسدادی ریه
۰۲ امرداد ۱۳۹۶

کشفی جدید برای بیماری مزمن انسدادی ریه

محققان دانشگاه داندی اسکاتلند در مطالعه اخیرشان به کشف جدیدی درباره بیماری انسدادی ریه دست پیدا کردند. در واقع، ‌آنان توانستند راه جدیدی را پیدا کنند که نشان می‌دهد بیماری مزمن انسدادی ریه چگونه پیش‌روی می‌کند.


نحوه پیشروی بیماری انسداد ریه کشف شد! محققان دانشگاه داندی اسکاتلند در مطالعه اخیرشان به کشف جدیدی درباره بیماری انسدادی ریه دست پیدا کردند. در واقع، ‌آنان توانستند راه جدیدی را پیدا کنند که نشان می‌دهد بیماری مزمن انسدادی ریه چگونه پیش‌روی می‌کند. به نظر محققان، این کشف جدید می‌تواند گامی رو به جلو برای درمان بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD) باشد.


محققان می‌گویند که این مطالعه می‌تواند به پزشکان کمک کند تا تشخیص دهند که کدام بیماران احتمالا واکنش ضعیف‌تری به روش درمانی استاندارد نشان می‌دهند و در معرض خطر ابتلا به نوع پیشرفته این بیماری قرار می‌گیرند.
بیماری مزمن انسدادی ریه، نوعی بیماری مزمن ریوی است که تنفس را سخت می‌کند و شامل برونشیت مزمن و آمفیزم می‌شود.


این کشف جدید، توجه محققان را به سمت حالتی با عنوان التهاب راه‌های هوایی نوتروفیلی جلب می‌کند که با بیماری مزمن انسدادی ریه مرتبط است. نوتروفیل‌ها، نوعی از سلول‌های سفید خون هستند که برای مقابله با عفونت‌ها اهمیت زیادی دارند. دانشمندان می‌گویند که نوعی از رفتار نوتروفیل‌ها به‌نام تله خارج سلولی تشکیل نوتروفیل (NET) در ریه‌های افراد مبتلا به بیماری مزمن انسدادی ریه، توانایی ریه آنان برای از بین بردن باکتری‌ها را ضعیف می‌کند.
مسئولان این مطالعه می‌گویند: «این نشانگر می‌تواند به ما کمک کند تا بیمارانی را شناسایی کنیم که در معرض خطر ابتلا به نوع پیشرفته بیماری قرار دارند».

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8779

افزودن نظر