سردرد و سرفه دائم در بهار را با سرماخوردگی اشتباه نگیرید
۱۴ فروردین ۱۳۹۶

سردرد و سرفه دائم در بهار را با سرماخوردگی اشتباه نگیرید

اگر در فصل بهار احساس کردید که به سرماخوردگی مبتلا شده‌اید، اما این سرماخوردگی از بین نمی‌رود، باید احتمال وجود آلرژی را بررسی کنید. سرفه‌های ناشی از سرماخوردگی یا ویروس‌های مختلف باید بعد از گذشت چند هفته کاملا برطرف شوند.


اگر در فصل بهار احساس کردید که به سرماخوردگی مبتلا شده‌اید، اما این سرماخوردگی از بین نمی‌رود، باید احتمال وجود آلرژی را بررسی کنید. سرفه‌های ناشی از سرماخوردگی یا ویروس‌های مختلف باید بعد از گذشت چند هفته کاملا برطرف شوند. به نظر متخصصان، اگر سرفه‌ها همچنان ادامه پیدا کنند یا براساس الگوی تکراری و مشخصی (مثلا هر شب موقع خواب) بروز پیدا کنند، احتمال این‌که به آلرژی مبتلا باشید خیلی بیشتر می‌شود.


سردرد در فصل بهار نیز شامل همین قاعده می‌شود. متخصصان می‌گویند که سردردها می‌توانند نشانه‌ای از مشکلات سینوسی ناشی از آلرژی باشند. حتی سردردهای کسل‌کننده و خستگی دائمی نیز می‌تواند از علائم آلرژی باشد. یک متخصص آلرژی می‌تواند احتمال آلرژی شما را بررسی کند و درمان‌های احتمالی را برای شما در نظر بگیرد.


بعضی افراد در فصل بهار با خارش چشم صبحگاهی مواجه می‌شوند. به نظر متخصصان، اگر در فصل بهار هر روز صبح همراه با خارش چشم بیدار می‌شوید یا در نیمه‌های شب سرفه می‌کنید، احتمالا به گرد و غباری آلرژی دارید که در رخت‌خواب وجود دارد. بنابراین به‌جای مصرف خودسرانه داروهای مختلف، بهتر است به متخصص آلرژی مراجعه کنید تا به شما کمک کند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8704

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر