مردانی که صبحانه نمی‌خورند بیشتر به مشکلات قلبی مبتلا می‌شوند
۰۷ تیر ۱۳۹۶

مردانی که صبحانه نمی‌خورند بیشتر به مشکلات قلبی مبتلا می‌شوند

به اعتقاد محققان، مردانی که وعده صبحانه خود را حذف کرده‌اند، بیشتر در معرض ابتلا به مشکلات عروق کرونر و حمله قلبی قرار دارند.


به اعتقاد محققان، مردانی که وعده صبحانه خود را حذف کرده‌اند، بیشتر در معرض ابتلا به مشکلات عروق کرونر و حمله قلبی قرار دارند. محققان طی یک سری مطالعات ۱۶ ساله بر روی ۲۶ هزار مرد، به سه نتیجه کلی دست یافتند:


۱-مردانی که وعده صبحانه را نادیده می‌گیرند، ۲۷ درصد بیشتر از مردانی که هر روز صبحانه می‌خورند، در معرض خطر حمله قلبی یا مرگ بر اثر مشکلات عروق کرونری قرار دارند.


۲-مردانی که صبحانه نمی‌خورند، معمولا جوان‌تر، وابسته به سیگار، مجرد، دارای شغل تمام وقت و فعالیت جسمانی پایینی هستند.


۳- مردانی که دیر وقت، یعنی پس از وقت خواب غذا می‌خورند، ۵۵ درصد بیشتر از دیگران به مشکلات قلبی عروقی دچار می‌شوند.


دکتر لی کاهیل، توصیه می‌کند که هرگز وعده صبحانه را حذف نکنید. خوردن صبحانه ارتباط مستقیمی با کاهش خطر ابتلا به سکته قلبی دارد. به علاوه، افزودن انواع مواد غذایی سالم به وعده صبحانه، می‌تواند سلامتی شما را تضمین و انرژی کافی برای گذراندن روزتان را تأمین کند. یک صبحانه کامل باید حاوی مقادیر متعادلی از پروتئین، کربوهیدرات، ویتامین و مواد معدنی باشد. برای مثال، می‌توانید مغزهای خوراکی و میوه‌های خرد شده را به یک کاسه کورن فلکس اضافه کنید و به همراه شیر میل کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8689

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر

محمد ۱۲ امرداد ۱۳۹۶ ، ۱۱:۴۶

باسلام در مورد کورن فلکسی که فرمودین موردی هستش که مورد تائید نیست توضیحات بیشتر رو میتونید در لینک زیر ببینید http://www.asriran.com/fa/news/389914/کورن-فلکس-خورها-بخوانندسایت خوبی دارید ولی ای کاش منابع خوب و درست رو انتخاب میکردین