آلرژی به سولفیت، چه نشانه‌هایی دارد؟
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵

آلرژی به سولفیت، چه نشانه‌هایی دارد؟

سولفیت، نوعی نگهدارنده است که برای جلوگیری از تغییر رنگ در برخی از انواع مواد غذایی و نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود و معمولا در آبجو، میوه خشک، غذاهای شور و برخی از داروها به کار می‌رود.


سولفیت، نوعی نگهدارنده است که برای جلوگیری از تغییر رنگ در برخی از انواع مواد غذایی و نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود و معمولا در میوه خشک، غذاهای شور و برخی از داروها به کار می‌رود. برآورد سازمان غذا و دارو (FDA) این است که تقریبا یک درصد از مردم دچار حساسیت نسبت به سولفیت می‌شوند.

این حساسیت می‌تواند در هر سنی اتفاق بیافتد و دلایل آن هم مشخص نیست. البته همه تولیدکننده‌های غذایی موظف هستند که در صورت استفاده از این ماده نگهدارنده، نام آن را در لیست مواد تشکیل‌دهنده ثبت کنند.
بیشتر واکنش‌ها نسبت به سولفیت، بعد از استنشاق دی اکسید گوگرد شکل می‌گیرد که موقع غذا خوردن از خود سولفیت به وجود می‌آید. براساس گزارشی که Journal of Allergy and Clinical Immunology در سال ۱۹۸۸ میلادی منتشر کرد، احتمال بروز واکنش آلرژیک به میزان سولفیت استفاده‌شده، نوع غذا و نوع حساسیت فرد بستگی دارد.


با این‌حال، واکنش آلرژیک نسبت به سولفیت معمولا باعث بروز علائم آسم مثل خس‌خس سینه و تنگی نفس می‌شود. حتی برخی افراد ممکن است به خارش پوست یا کهیر مبتلا شوند، یا اسهال، حالت تهوع و استفراغ را تجربه کنند. در برخی موارد نادر، امکان بروز واکنش‌های شدید مثل آنافیلاکسی (برای آشنایی با این بیماری، کلیلک کنید) وجود دارد که سلامتی فرد را به خطر می‌اندازد. اگر متوجه شدید که بعد از مصرف سولفیت، گلوی‌تان ورم کرده است و به‌سختی تنفس می‌کنید، سریعا به فوریت‌های پزشکی مراجعه کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8623

افزودن نظر