درباره مصرف داروهای جدید پارکینسون، با پزشکتان مشورت کنید
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

درباره مصرف داروهای جدید پارکینسون، با پزشکتان مشورت کنید

میزان ماده شیمیایی دوپامین در بیماری پارکینسون به‌تدریج در مغز کم می‌شود و روی توانایی حرکتی این افراد، تاثیر منفی می‌گذارد.


میزان ماده شیمیایی دوپامین در بیماری پارکینسون به‌تدریج در مغز کم می‌شود و روی توانایی حرکتی این افراد، تاثیر منفی می‌گذارد. در حالی که ترکیب دارویی کاربی‌دوپا-لوودوپا مثل ساینمت (Sinemet) و ریتاری (Rytary)، به‌عنوان درمان اولیه برای جایگزینی دوپامین در مغز استفاده می‌شود و لرزش ناشی از بیماری پارکینسون را بهبود می‌بخشد، اما بسیاری از بیماران هستند که از انواع داروهای دیگری برای درمان همه علائم احتمالی این بیماری استفاده می‌کنند. بنابراین اگر پزشک برای شما داروی جدیدی تجویز کرده است، حتما درباره عوارض جانبی دارو از پزشک سوال کنید.


به نظر متخصصان، عوارض جانبی داروهایی که برای درمان بیماری پارکینسون استفاده می‌شود، می‌تواند به‌اندازه علائم این بیماری بد و آزاردهنده باشد. حتی یکی از گزارش‌ها نشان می‌دهد که فردی از چند دارو استفاده می‌کرده و با بی‌خوابی دیوانه‌کننده روبه‌رو شده است.


بیمارانی که از کاربی‌دوپا و لوودوپا استفاده می‌کنند، ممکن است که علاوه بر بیماری بی‌خوابی، با حرکت تکراری و غیرقابل‌کنترل بازوها، پاها، صورت و بخش‌های دیگر بدن مواجه شوند. عوارضی مثل درد، مشکلات ادراری و اشتها نداشتن، از عوارض دیگری است که شیوع کمتری دارند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8614

افزودن نظر