تفاوت ریفلاکس و سوزش سر معده چیست؟
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۵

تفاوت ریفلاکس و سوزش سر معده چیست؟

بیماری ریفلاکس معده به مری (GERD)، یکی از شایع‌ترین اختلالات گوارشی است. علی‌رغم شیوع این بیماری، بسیاری از افراد هیچ اطلاعات مناسبی درباره آن ندارند یا نمی‌دانند که چطور باید با آن مقابله کنند.


بیماری ریفلاکس معده به مری (GERD)، یکی از شایع‌ترین اختلالات گوارشی است. علی‌رغم شیوع این بیماری، بسیاری از افراد هیچ اطلاعات مناسبی درباره آن ندارند یا نمی‌دانند که چطور باید با آن مقابله کنند. با توجه به همین مساله، در ادامه به نکاتی می‌پردازیم که بدفهمی‌های مختلف راجع به این بیماری را برطرف می‌کنند.


یکی از سوالاتی که ممکن است ذهن خیلی از افراد را درگیر کند، این است: آیا بیماری ریفلاکس معده به مری، همان سوزش سر معده یا ریفلاکس اسید است؟
متخصصان می‌گویند که اصلا این‌طور نیست. بسیاری از افراد، گاهی اوقات با ریفلاکس اسید مواجه می‌شوند. ریفلاکس در فرآیندی اتفاق می‌افتد که اسید معده به مری بازمی‌گردد و ممکن است باعث بروز علائم مختلف شود، مثل سوزش یا فشردگی قفسه سینه، سختی در بلعیدن غذا یا سوزش در گلو.


اگر ریفلاکس حداقل دو بار در هفته اتفاق بیافتد، علائم ناشی از آن با زندگی روزمره شما تداخل می‌کند. در این حالت اگر به پزشک مراجعه کنید، به احتمال زیاد مشخص می‌شود که مبتلا به بیماری ریفلاکس معده به مری (GERD) هستید. به‌طور خلاصه باید گفت که سوزش سر معده، یکی از علائم ریفلاکس اسید است و ریفلاکس اسید مزمن را بیماری ریفلاکس معده به مری (GERD) می‌گویند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8544

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر