رشد موهای بدن با افزایش سن، طبیعی نیست
۲۳ امرداد ۱۳۹۶

رشد موهای بدن با افزایش سن، طبیعی نیست

هیچ کس دوست ندارد که در میان‌سالی یا سال‌های بعد از آن، ببیند که موی بیشتری در قسمت دست‌ها و پاهایش رشد کرده است. با این‌حال، برخی افراد فکر می‌کنند که رشد مو در قسمت‌های مختلف بدن، بخشی از فرآیند طبیعی پیری است و نباید آن را جدی گرفت.


هیچ کس دوست ندارد که در میان‌سالی یا سال‌های بعد از آن، ببیند که موی بیشتری در قسمت دست‌ها و پاهایش رشد کرده است. با این‌حال، برخی افراد فکر می‌کنند که رشد مو در قسمت‌های مختلف بدن، بخشی از فرآیند طبیعی پیری است و نباید آن را جدی گرفت. متاسفانه این تصور درست نیست و رشد بیش از حد موها،‌ حتی در دوران سالمندی، اصلا طبیعی محسوب نمی‌شود.


به نظر متخصصان، برخی تغییرات هورمونی که باعث نازک شدن موهای روی سر می‌شوند، می‌توانند باعث به وجود آمدن موی بیشتر روی صورت شوند. در حالی که رشد خیلی کم موها در قسمت چانه طبیعی است، اما این احتمال وجود دارد که موهای زیادی در قسمت چانه یا قسمت‌های دیگر صورت رشد کنند که دیگر از اندازه طبیعی خارج هستند.


در این شرایط، حتما به پزشک مراجعه کنید و درباره افزایش شدید موهای روی صورت به او توضیح دهید. در واقع،‌ این احتمال وجود دارد که رشد موهای خیلی زیاد روی صورت به‌واسطه مشکلات پزشکی خاصی اتفاق افتاده باشد که با افزایش سن شدت بیشتری هم پیدا می‌کنند؛ مشکلاتی مثل اختلالات تیروئید، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)، کم‌خونی، یا بیماری‌های خودایمنی مثل لوپوس.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8539

افزودن نظر