استرس، خواب بچه‌ها را آشفته می‌کند
۰۷ امرداد ۱۳۹۶

استرس، خواب بچه‌ها را آشفته می‌کند

کودکانی که از استرس رنج می‌برند، معمولا خواب خوبی ندارند. آن‌ها در طول شب درست نمی‌خوابند، در بیدار شدن از خواب مشکل دارند و بدتر از همه ممکن است که جای خودشان را خیس کنند.


کودکانی که از استرس رنج می‌برند، معمولا خواب خوبی ندارند. آن‌ها در طول شب درست نمی‌خوابند، در بیدار شدن از خواب مشکل دارند و بدتر از همه ممکن است که جای خودشان را خیس کنند. وقتی که یک کودک به‌خوبی و به‌اندازه کافی نخوابد، معمولا حل‌وفصل کردن مسائل روزمره برای او سخت می‌شود.

اگر کودک شما خواب‌آلود یا به نظر می‌رسد یا در طول روز خسته است، بهتر است ببینید که شب قبل چند ساعت خوابیده است. تکنولوژی مدرن، نقش بزرگی در وضعیت خواب کودکان دارد. برخی کودکان، تلفن همراه هوشمند یا آی‌پد را همراه با خودشان به رخت‌خواب می‌برند و این عادت اشتباه مانع از خوابیدن درست آن‌ها می‌شود. با این‌که تکنولوژی مدرن می‌تواند در موارد زیادی مفید و موثر باشد، اما شما باید به‌عنوان پدر و مادر نظارت خودتان را جدی بگیرید.

اگر کودک شما ناراحت و ناراضی به نظر می‌رسد، بیشتر به او توجه کنید چون احتمالا دچار استرس شده است. در این حالت ممکن است که کودک ناخودآگاه برای جلب توجه شما بی‌ادبی کند یا رفتار نادرستی از خودش بروز دهد. این حالت خصوصا در بین کودکانی که بدرفتاری نمی‌کنند، شاخص واضحی است.

متخصصان می‌گویند که بعضی پدر و مادرها به دلیل مشغله کاری زیاد، اصلا متوجه این حالت‌های کودک نمی‌شوند و درنتیجه نمی‌توانند کمکی به برطرف کردن آن کنند. به نظر متخصصان، فقط نباید حرف‌های کودکان را مهم تلقی کرد، بلکه ناگفته‌های آنان را هم باید جدی گرفت.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8533

افزودن نظر