ریزش مو با افزایش سن، طبیعی است
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

ریزش مو با افزایش سن، طبیعی است

برخی از افراد تصور می‌کنند که ریزش موها به هیچ وجه در هیچ سنی طبیعی نیست، اما واقعیت این است که ریزش مو همراه با افزایش سن به‌طور طبیعی اتفاق می‌افتد.


افزایش سن بر ریزش موها تاثیر میگذارد. برخی از افراد تصور می‌کنند که ریزش موها به هیچ وجه در هیچ سنی طبیعی نیست، اما واقعیت این است که ریزش مو همراه با افزایش سن به‌طور طبیعی اتفاق می‌افتد. براساس گزارشی که North American Hair Research Society ارائه کرده است، نیمی از خانم‌ها وقتی که به ۵۰ سالگی می‌رسند، ریزش مو را تجربه می‌کنند.


یکی از متخصصان پوست دانشگاه شیکاگو می‌گوید که موها از سه مرحله عبور می‌کنند: مرحله رشد، مرحله گذار و مرحله استراحت. هرچقدر پیرتر می‌شویم، موهای ما هم زمان بیشتری را در چرخه آخر می‌گذرانند. معنایش این است که سرعت ریزش موهای ما نسبت به رشد دوباره آن‌ها بیشتر می‌شود.


ریزش موی مردان معمولا با پسرفت خط موها و نازک شدن موهای جلوی سر شروع می‌شود، در حالی که ریزش موی زنان با نازک شدن تدریجی تمام موها همراه است. به همین دلیل، ممکن است که زنان حتی متوجه نشوند موهای‌شان در حمام ریزش داشته است یا موقع شانه کردن. این وضعیت تا حدی پیش می‌رود که به مرور زمان، قسمت‌های بیشتری از پوست سرشان در دیدرس قرار می‌گیرد.

می توان گفت که با بالا رفتن سن و پیر شدن، احتمال ریختن موها بیشتر خواهد شد. و به همین علت افراد سالخورده احتمالاً موی کمتری خواهند داشت.


اولین راه درمان این نوع ریزش مو، استفاده از داروی بدون نسخه مینوکسیدیل (یا ماینوکسیدیل) است که رشد مجدد موها را تحریک می‌کند. روش درمانی بعدی، داروی اسپیرونولاکتون است که تولید آندروژن را کُند می‌کند و به متوقف کردن ریزش مو کمک می‌رساند. داروی دیگری هم به‌نام پروپشیا وجود دارد، اما از زمانی که مشخص شد این دارو با نقص‌های مادرزادی مرتبط است، بیشتر پزشکان فقط در صورتی آن را تجویز می‌کنند که شرایط مصرف آن را داشته باشید.

 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8523

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر