55 درصد نوزادان در معرض خطر سندروم مرگ ناگهانی قرار دارند
۳۰ فروردین ۱۳۹۵

۵۵ درصد نوزادان در معرض خطر سندروم مرگ ناگهانی قرار دارند

حتی اگر پرستار کودکتان به شما تضمین دهد که آموزش‌های لازم برای مراقبت از کودک در برابر سندروم مرگ ناگهانی را فرا گرفته است، اما بسیاری از پرستاران نمی‌دانند که برای پیشگیری از بروز چنین اتفاقی چه تدابیری باید بیاندیشند.


حتی اگر پرستار کودکتان به شما تضمین دهد که آموزش‌های لازم برای مراقبت از کودک در برابر سندروم مرگ ناگهانی را فرا گرفته است، اما بسیاری از پرستاران نمی‌دانند که برای پیشگیری از بروز چنین اتفاقی چه تدابیری باید بیاندیشند. قطعا همه پدر و مادرها هرکاری انجام می‌دهند تا کودکشان در آرامش و راحتی باشد.

اما برخی از این کارها ممکن است کودک را در معرض خطر قرار دهد. به عنوان مثال مطالعات نشان می‌دهند که بالش، تشک و پتوهای نرم و لطیفی که والدین برای کودکشان خریداری می‌کنند، می‌توانند خطر بروز سندروم مرگ ناگهانی نوزادان را افزایش دهند.


سندروم مرگ ناگهانی، اولین عامل مرگ نوزادان ۱ تا ۱۲ ماهه در آمریکا شناخته شده است و هرساله ۲۵۰۰ نوزاد، جان خود را در اثر این اتفاق از دست می‌دهند. البته از سال ۱۹۹۴ که والدین و پرستاران با این موضوع بیشتر آشنا شدند و دیگر، کودکان را بر روی شکم نمی‌خوابانند، آمار مرگ نوزادان بر اثر این سندروم تا حدودی افت پیدا کرد.


امروزه دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که نوزادان باید به پشت خوابانیده شوند، تشک و بالش آن‌ها به قدری نرم نباشد که به داخل آن فرو بروند و تخت خواب آن‌ها باید ایمنی لازم را داشته باشد تا از خطر مرگ در امان بمانند. اشیا نرم مانند عروسک‌های پشمی بزرگ و روتشکی‌‌های آزاد، می‌توانند مسیر تنفسی کودک را مسدود کنند و باعث خفگی او شوند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8502

افزودن نظر