برای داشتن شکم تخت، ماست یونانی و غلات سبوس‌دار بخورید
۲۹ فروردین ۱۳۹۵

برای داشتن شکم تخت، ماست یونانی و غلات سبوس‌دار بخورید

کسانی که می‌خواهند شکم تختی داشته باشند، باید رژیم غذایی سالم و دقیقی را در کنار ورزش کردن در نظر بگیرند. مواد غذایی مناسب، قدرت لازم برای تمرینات جدی را تامین می‌کند، نقش موثری در عضله‌سازی دارد و می‌تواند چربی‌های پنهان شکم را بسوزاند.


کسانی که می‌خواهند شکم تختی داشته باشند، باید رژیم غذایی سالم و دقیقی را در کنار ورزش کردن در نظر بگیرند. مواد غذایی مناسب، قدرت لازم برای تمرینات جدی را تامین می‌کند، نقش موثری در عضله‌سازی دارد و می‌تواند چربی‌های پنهان شکم را بسوزاند. یکی از پیشنهادهای متخصصان تغذیه با توجه همین ویژگی‌ها، ماست یونانی و غلات سبوس‌دار است.


ماست یونانی در هر فنجان حاوی ۲۳ گرم پروتئین عضله‌ساز است. علاوه بر این، منبع فوق‌العاده‌ای از کلسیم و پروبیوتیک‌ها به شمار می‌رود که اهمیت این ماست را بیشتر می‌کند. به نظر متخصصان، این ویژگی‌های ماست یونانی می‌تواند به شما کمک کند تا شکم تختی داشته باشید.


یکی از مطالعات منتشرشده در European Journal of Clinical Nutrition نشان می‌دهد که مقدار قابل توجهی از چربی شکمی آویزان بین عضله‌ها و اندام‌های بدن در میان کسانی که هر روز شیر پروبیوتیک می‌خورند، از بین می‌رود. با این‌حال،‌ کسانی که شیر پروبیوتیک نمی‌خورند، چربی شکمی‌شان اصلا کاهش پیدا نمی‌کند. البته به خاطر داشته باشید که نباید از انواع طعم‌دار ماست یونانی استفاده کنید چون تاثیر منفی روی چربی شکمی می‌گذارند.


کربوهیدرات‌های پیچیده، مخصوصا از نوع غلات سبوس‌دار، برای تامین انرژی تمرین‌های ورزشی و دستیابی به اهداف تناسب اندام حیاتی هستند. فیبر درون غلات سبوس‌دار، چربی شکمی را کاهش می‌دهد و سطح هورمون‌های سیری را در بدن بیشتر می‌کند و از این طریق مانع از پُرخوری شما می‌شود.
مطالعات محققان دانشگاه پنسیلوانیا نشان می‌دهد که مصرف منظم غلات سبوس‌دار، به کاهش چربی در قسمت‌های میانی بدن واقعا کمک می‌کند. توصیه برخی متخصصان این است که از برنج قهوه‌ای و گندم قهوه‌ای استفاده کنید چون نفخ ایجاد نمی‌کنند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8489

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر