شیر خشک‌ غیر استاندارد نخرید!
۲۴ فروردین ۱۳۹۵

شیر خشک‌ غیر استاندارد نخرید!

همان‌طور که می‌دانید شیر مادر، بهترین گزینه برای تغذیه نوزادان است، اما گاهی مجبور هستید از شیر خشک استفاده کنید یا ممکن است علاقه‌ای به تغذیه نوزاد با شیر خودتان نداشته باشید.


همان‌طور که می‌دانید شیر مادر، بهترین گزینه برای تغذیه نوزادان است، اما گاهی مجبور هستید از شیر خشک استفاده کنید یا ممکن است علاقه‌ای به تغذیه نوزاد با شیر خودتان نداشته باشید. بنابراین مراقب شیر خشکی که می‌خرید باشید. این روزها تبلیغات فراوانی چه در فضای مجازی و چه در خیابان‌ها وجود دارد که شیر خشک با مارک‌های متفاوتی را تبلیغ می‌کند. بسیاری از این مارک‌ها فاقد کیفیت مناسب هستند و حتی برخی از آن‌ها آلوده به نوعی باکتری هستند.


یکی از مطالعاتی که در زمینه آزمایش شیر خشک‌ها به ویژه مارک‌هایی که در فضای مجازی تبلیغ و حتی به صورت آنلاین فروخته می‌شوند انجام شد، نشان می‌دهد که حدود ۷۵ درصد از این شیرها، حاوی باکتری‌هایی هستند که برای نوزاد خطرناک است. بررسی‌ها حاکی از آن است که باکتری‌ها به علت پایین بودن بهداشت در مرحله تولید یا آلوده بودن قوطی‌های بسته‌بندی وارد این شیرها شده است.


هرساله هزاران نوزاد به علت نکروز روده جان خود را از دست می‌دهند. این بیماری، به دلیل افت سیستم ایمنی رخ می‌دهد و در آن سلول‌های بافت روده از بین می‌روند. شیر مادر، به صورت ذاتی باعث افزایش سیستم ایمنی بدن نوزاد می‌شود. اما شیر خشک فاقد این ویژگی است و بهتر است لااقل از نظر بهداشتی کیفیت بالایی داشته باشد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8426

افزودن نظر