9 عامل كاهش ميل جنسی در مردان
۲۳ فروردین ۱۳۹۵

۹ عامل كاهش ميل جنسی در مردان

زمانی كه به دنبال افزايش ميل جنسی در خودتان هستيد، فقط كافيست عواملی را كه باعث كاهش ميل جنسیتان شده‌‌اند را بيابيد. برخی از مشكلات جنسی مانند كاهش ميل جنسی يا اختلالات نعوضی ممكن است به دليل عوامل بيرونی رخ دهد.


زمانی كه به دنبال افزايش ميل جنسی در خودتان هستيد، فقط كافيست عواملی را كه باعث كاهش ميل جنسیتان شده‌‌اند را بيابيد. برخی از مشكلات جنسی مانند كاهش ميل جنسی يا اختلالات نعوضی ممكن است به دليل عوامل بيرونی رخ دهد.


١- استرس كنترل نشده. استرس، نوعی فشار روانی است كه می تواند عملكرد جنسی شما را تحت تأثير قرار دهد. اگر بتوانيد به كمك يوگا يا مديتيشن، آن را كنترل كنيد، مشكل جنسیتان برطرف خواهد شد.


٢- پايين بودن سطح هورمون تستوسترون. تستوسترون، هورمونی است كه ميل جنسی شما را كنترل می‌كند. عوامل مختلفی بر كاهش اين هورمون اثر دارند مانند افزايش سن، بی خوابی، چاقی يا استرس.


٣- دوری عاطفی از همسر. گاهی اوقات بحث‌هاى زناشويی، بر رابطه شما و ميل جنسی شما اثر می گذارد. هرچه ميزان محبت كمتر شود، ميل جنسی نيز به همان نسبت كاهش می يابد. به رابطه عاطفی تان توجه كنيد و اختلافات را با آرامش برطرف كنيد.


٤- كم‌خوابی. اختلالات خواب مى‌تواند باعث بروز مشكلات جنسی شود. ساعات خواب خود را معين كنيد و شب‌ها وسايل الكترونيك و هرچه مزاحم خواب شما است را كنار بگذاريد.


٥- افسردگی. حدود ١٠ تا ٢٠ درصد از اختلالات نعوضی به دليل مشكلات روحی مانند افسردگی يا اضطراب رخ می دهند. اين عوامل می توانند ميل جنسی را كاهش دهند.


٦- مصرف برخی از داروها. داروهايی كه براى درمان برخی از بيماری ها مانند افسردگی، فشار خون، بزرگی پروستات، سرطان و ايدز استفاده می شوند، ميل جنسی را كاهش می دهند.


٧- حضور فرزندان در خانه. از آنجایی كه فرزندان نوعی محدوديت براى رابطه زناشویی پدر و مادر به حساب می آيند، ممكن است پس از مدتی عدم امكان برقرارى رابطه، ميل جنسی در زوجين كاهش يابد. بنابراين اجازه ندهيد فرزندانتان باعث ايجاد فاصله بين شما و همسرتان شوند.  


٨- پايين بودن اعتماد به نفس. اگر احساس كنيد كه بدن خوبی براى ايجاد رابطه نداريد يا از شرايط جسمانی خودتان راضی نيستيد، با كاهش ميل جنسی روبه‌رو خواهيد شد.


٩- چاقی. اضافه وزن نوعی مانع از ايجاد رابطه‌ جنسی راحت است و اين ميل جنسی را كاهش می دهد. از طرفی چاقی هورمون تسترون را نيز كاهش می دهد و مشكلاتی در زمينه رابطه جنسی به وجود می آورد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8415

افزودن نظر