علت خودداری نوزاد از شیر خوردن چیست؟

علت خودداری نوزاد از شیر خوردن چیست؟

گاهی اوقات ممکن است نوزاد پس از یک دوره خوردن شیر مادر به طور مناسب، برای مدتی از خوردن شیر مادر خودداری کند. معمولا نوزاد با این کار قصد دارد به شما بفهماند که مشکلی وجود دارد.


گاهی اوقات ممکن است نوزاد پس از یک دوره خوردن شیر مادر به طور مناسب، برای مدتی از خوردن شیر مادر خودداری کند. معمولا نوزاد با این کار قصد دارد به شما بفهماند که مشکلی وجود دارد. علل بروز چنین وضعیتی می‌تواند موارد زیر باشد:


- درد یا ناراحتی. عمل مکیدن در شرایطی مثل دندان درآوردن، عفونت دهان، گلودرد، زخم و عفونت گوش، می‌تواند برای نوزاد دردناک باشد.


- بیماری. سرماخوردگی یا گرفتگی بینی، مانع از تنفس نوزاد به هنگام شیر خوردن می‌شود. سعی کنید همیشه بینی او را تمیز کنید.


- استرس یا عدم تمرکز. حواس‌پرتی، شیردهی یا فواصل طولانی یا دوری زیاد از شما، ممکن است باعث ایرادگیری نوزاد شود. گاهی اوقات حتی اگر او را محبور به شیر خوردن کنید، ممکن است با اعتصاب او روبه‌رو شوید.


- طعم یا بوی غیرعادی شیر. گاهی ممکن است با تغییر در صابون یا شامپو بدن و عطر یا لوسیون‌تان، نوزاد دیگر تمایلی به شیر خوردن نداشته باشد. تغییر در مزه شیر، که ممکن است بر اثر تغییرات هورمونی در دوران قاعدگی یا بارداری مجدد رخ بدهد، تمایل نوزاد را نسبت به شیر خوردن کاهش می‌دهد.


- کاهش حجم شیر. مصرف شیر خشک در کنار شیر مادر یا استفاده از پستانک به مدت طولانی، باعث کاهش حجم شیر مادر شود. گاهی اوقات کاهش حجم شیر، نشان از بارداری مجدد دارد.


به یاد داشته باشید که اجتناب نوزاد از شیر خوردن به معنای فرا‌ رسیدن زمان از شیر گرفتن نیست. معمولا دوران اعتصاب نوزاد کوتاه است.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8396

افزودن نظر