برای رفع آلرژی، آناناس بخورید
۱۱ فروردین ۱۳۹۵

برای رفع آلرژی، آناناس بخورید

میوه‌های گرمسیری مثل آناناس حاوی آنزیم خاصی به‌نام بروملین هستند که خاصیت ضدالتهابی قدرتمندی دارد و می‌تواند عطسه را متوقف کند. مطالعات نشان داده‌اند که بروملین می‌تواند گلودرد و التهاب سینوس‌ها را تسکین دهد.


میوه‌های گرمسیری مثل آناناس حاوی آنزیم خاصی به‌نام بروملین هستند که خاصیت ضدالتهابی قدرتمندی دارد و می‌تواند عطسه را متوقف کند. مطالعات نشان داده‌اند که بروملین می‌تواند گلودرد و التهاب سینوس‌ها را تسکین دهد. یکی از مطالعات منتشرشده در Alternative Therapies in Health and Medicine نشان می‌دهد که بروملین به تسکین التهاب در مسیر تنفسی کمک می‌کند و می‌تواند در کمک به آسم آلرژیک نیز موثر باشد.

آناناس، منبع فوق‌العاده‌ای از ویتامین C است که قابلیت آنتی‌اکسیدانی بالایی دارد و با آلرژی مقابله می‌کند. اگر می‌خواهید ویتامین C بیشتری از آناناس دریافت کنید، باید آناناس تازه بخورید. این نکته را هم در نظر بگیرید که خوردن آناناس تازه، مانع وارد شدن مواد شیمیایی BPA و قندهای افزودنی به بدن می‌شود که در کمپوت‌های آناناس وجود دارند.

اگر شما هم از طرفداران شکلات هستید، حتما از خواندن ادامه خبر خوشحال می‌شوید. محققان به این نتیجه رسیده‌اند که شکلات دارای خواص ضدآلرژی خاصی است و سنتز IgE را کاهش می‌دهد. یکی از مطالعات منتشرشده در Pharmacologigal Research نشان می‌دهد که وقتی نمونه‌های آزمایشگاهی به مدت چهار هفته از رژیم غذایی غنی از شکلات استفاده کردند، سطح IgE در بدن آنان کاهش پیدا می‌کند. بنابراین خوردن شکلات تلخ را در برنامه غذایی‌تان قرار دهید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8287

افزودن نظر