درمان التهاب پوست بینی ناشی از آلرژی
۰۶ فروردین ۱۳۹۵

درمان التهاب پوست بینی ناشی از آلرژی

یکی از علائم آلرژی در فصل بهار، آبریزش شدید است که حتی ممکن است دائمی باشد. این حالت درنهایت می‌تواند پوست بینی و اطراف آن را قرمز، پوسته‌پوسته و زخمی کند.


یکی از علائم آلرژی در فصل بهار، آبریزش شدید است که حتی ممکن است دائمی باشد. این حالت درنهایت می‌تواند پوست بینی و اطراف آن را قرمز، پوسته‌پوسته و زخمی کند. به نظر متخصصان، استفاده از کرم‌های چشمی در این مواقع برای ناحیه بینی و اطراف آن می‌تواند به کاهش التهاب و خشکی پوست کمک کند. متخصصان به این دلیل روی کرم چشم تاکید می‌کنند که غلظت و توان مرطوب‌کنندگی بیشتری نسبت به مرطوب‌کننده‌های رایج دارند.

استفاده از کرم‌هایی که حاوی هومکتانت، روغن‌های ضروری و پپتید هستند نیز برای برطراف کردن قرمزی ناشی از آبریزش خیلی موثر است. در واقع، این محصولات به کنترل پوسته‌پوسته شدن پوست و حساسیت آن کمک می‌کنند.

از یاد نبرید که فلزات سنگین مثل آهن و روی که در آب لوله‌کشی وجود دارند، می‌توانند قرمزی پوست اطراف بینی را تشدید کنند. با توجه به همین نکته، دیگر عجیب نیست که وقتی بینی و صورت را بیش از حد با آب می‌شویید، قرمزی پوست شما بیشتر شود. بنابراین باید دنبال محصولاتی بگردید که فلزات سنگین را از آب لوله‌کشی جدا می‌کنند و مانع از جذب شدن آن‌ها از طریق پوست می‌شوند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8257

افزودن نظر