بفرمایید صبحانه‌ی لاغری!
۰۴ فروردین ۱۳۹۵

بفرمایید صبحانه‌ی لاغری!

برنج قهوه‌ای ساده، عملا هیچ نمکی ندارد، اما حاوی میزان زیادی فیبر و املاح است. توصیه همه متخصصان تغذیه این است که باید برنج سفید را حذف کنید و حتما برنج قهوه‌ای را جایگزین آن کنید، اما بسیاری از افراد هنوز هم به این توصیه عمل نمی‌کنند.


برنج قهوه‌ای ساده، عملا هیچ نمکی ندارد، اما حاوی میزان زیادی فیبر و املاح است. توصیه همه متخصصان تغذیه این است که باید برنج سفید را حذف کنید و حتما برنج قهوه‌ای را جایگزین آن کنید، اما بسیاری از افراد هنوز هم به این توصیه عمل نمی‌کنند. اگر هنوز قانع نشده‌اید که برنج قهوه‌ای خیلی برای‌تان مفید است، پس به ادامه ماجرا دقت کنید.

اطلاعات تغذیه‌ای هر فنجان برنج قهوه‌ای (۱۹۵ گرم پخته‌شده) بدین ترتیب است: ۲۱۸ کالری، ۴ گرم فیبر، ۵ گرم پروتئین، ۲ گرم چربی، ۴۶ گرم کربوهیدرات، ۱۰۷ درصد از نیاز روزانه به منگنز، ۲۱ درصد از نیاز روزانه به منیزیم، ۱۵ درصد از نیاز روزانه به ویتامین B۶. اگر می‌خواهید که از این برنج قهوه‌ای برای کاهش وزن استفاده کنید، باید آن را به برنامه غذایی صبحانه اضافه کنید، چون شما را تا ناهار کاملا سیر نگه می‌دارد.

میوزلی هم نوعی غذای سوئیسی است که برای صبحانه استفاده می‌شود و می‌تواند مدت زمان طولانی‌تری شما را سیر نگه دارد و جلوی پرخوری و افزایش وزن‌تان را بگیرد. این غذا، ترکیبی است از فیبر و پروتئین‌های مهم و قوی مثل جو، میوه‌های خشک‌شده و انواع مغزهای خام. هرچند که یک فنجان از میوزلی حاوی ۳۰۰ کالری است، اما ویتامین‌ها و املاح خیلی زیادی که دارد، اهمیت آن را به‌عنوان یک وعده غذایی سالم افزایش می‌دهد. به‌علاوه این‌که میوزلی، یکی از بهترین گزینه‌ها برای ورزش کردن و بازیابی بعد از ورزش است.

اطلاعات تغذیه‌ای یک فنجان از میوزلی (۸۵ گرم) بدین ترتیب است: ۲۸۹ کالری، ۶ گرم فیبر، ۸ گرم پروتئین، ۴ گرم چربی، ۶۶ گرم کربوهیدرات، ۵۲ درصد از نیاز روزانه به ویتامین B۶، ۵۲ درصد از نیاز روزانه به ویتامین B۱۲، ۳۱ درصد از نیاز روزانه به ویتامین E.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8239

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر