سنگ کلیه دارید؟! جعفری بخورید!
۰۱ فروردین ۱۳۹۵

سنگ کلیه دارید؟! جعفری بخورید!

جعفری برای قرن‌هاست که به‌عنوان نوعی ماده ادرارآور استفاده می‌شود. خاصیت مدرّ این گیاه، به کنترل بیماری‌های مختلف مثل سنگ کلیه، عفونت‌های دستگاه ادراری و سنگ کیسه صفرا کمک می‌کند.


جعفری برای قرن‌هاست که به‌عنوان نوعی ماده ادرارآور استفاده می‌شود. خاصیت مدرّ این گیاه، به کنترل بیماری‌های مختلف مثل سنگ کلیه، عفونت‌های دستگاه ادراری و سنگ کیسه صفرا کمک می‌کند. اِدِم نوعی وضعیت پزشکی است که بیمار در آن مایعات خیلی بیشتری در بدن حفظ می‌کند نسبت به آن چیزی که به‌طور طبیعی باید انجام دهد. درنتیجه این تجمع بیش از حد مایعات، بدن دچار تورم می‌شود. اگر کسی مبتلا به چنین وضعیتی شود، چند قاشق چای‌خوری از آب جعفری می‌تواند سریعا مشکل او را تسکین دهد. ریشه جعفری هم برای مقابله با سنگ کلیه خیلی مفید است. کافی است تا ریشه جعفری را به آب جوش اضافه کنید و هر روز از آن بنوشید. این کار هم برای مقابله با سنگ کلیه مفید است و هم بدن را به‌طور موثری تمیز می‌کند.

ویتامین‌ها، املاح و آنتی‌اکسیدان‌هایی که در جعفری وجود دارند، برای تقویت سیستم ایمنی بدن مفید هستند. ویتامین‌هایی مثل ویتامین C، A، K، فولات و نیاسین که هر کدام روی جنبه‌های مختلفی از سیستم ایمنی بدن تاثیر می‌گذارند. ویتامین A مستقیما روی لنفوسیت یا سلول‌های سفید خون تاثیر می‌گذارد و اثربخشی آن‌ها را افزایش می‌دهد. این نکته را هم باید در نظر گرفت که کلروفیل موجود در جعفری، خاصیت ضدباکتریایی و ضدقارچی دارد. مطالعات نشان داده‌اند که جعفری حاوی خواص آنتی‌اکسیدانی و ضدباکتریایی خاصی است که آن را به یکی از بهترین گیاهان دارویی تبدیل می‌کند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8221

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر