شوید؛ ضد دیابت، ضد نفخ
۲۶ اسفند ۱۳۹۴

شوید؛ ضد دیابت، ضد نفخ

شوید، مدت‌هاست که برای مدیریت دیابت و سطح انسولین به کار می‌رود.


شوید، مدت‌هاست که برای مدیریت دیابت و سطح انسولین به کار می‌رود. با وجود این واقعیت که مطالعات در زمینه رابطه شوید و دیابت، خصوصا در موردهای انسانی، محدود هستند، اما مطالعات خاصی نشان داده‌اند که شوید می‌تواند به کاهش نوسانات لیپیدهای سرم و سطح انسولین در دیابت تحریک‌شده به‌واسطه کورتیکواستروئید کمک کند.


در کنار این ویژگی خاص، شوید به‌عنوان نوعی ماده ضدنفخ نیز شناخته می‌شود. در واقع، شوید می‌تواند به پیشگیری از شکل‌گیری گاز و نفخ بیش از حد کمک کند. نفخ و گاز اضافی فقط باعث آزار فرد در محیط‌های عمومی نمی‌شود، چون اگر شکل‌گیری آن ادامه پیدا کند، می‌تواند برای اندام‌های ظریف بدن مثل قفسه سینه مضر باشد. خاصیت ضدنفخ شوید، گازها را مجبور می‌کند که از طریق دستگاه گوارش به سمت پایین حرکت کنند و این امکان را فراهم می‌کند که گازهای اضافی راحت‌تر از بدن خارج شوند.


شوید، خاصیت ضدمیکروبی هم دارد و از برخی عفونت‌های میکروبی در سراسر بدن جلوگیری می‌کند. در واقع، شوید این توانایی را دارد که هم از شکل‌گیری عفونت میکروبی در ارگان‌های مختلف پیشگیری کند و هم از عفونت‌های بالقوه‌ای که ممکن است در زخم‌ها یا بریدگی‌های کوچک روی پوست به وجود بیایند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8171

افزودن نظر