با سیب‌زمینی و آووکادو به جنگ تیرگی زیر چشم بروید
۲۵ اسفند ۱۳۹۴

با سیب‌زمینی و آووکادو به جنگ تیرگی زیر چشم بروید

برای این‌که با تیرگی زیر چشم‌ها مقابله کنید، می‌توانید سراغ سیب‌زمینی‌ها بروید! متخصصان پوست می‌گویند که سیب‌زمینی به‌اندازه خیار برای زیر چشم مفید است و حتی در مواقعی بهتر است چون سیب‌زمینی می‌تواند برای مدت طولانی‌تری سرد بماند.


برای این‌که با تیرگی زیر چشم‌ها مقابله کنید، می‌توانید سراغ سیب‌زمینی‌ها بروید! متخصصان پوست می‌گویند که سیب‌زمینی به‌اندازه خیار برای زیر چشم مفید است و حتی در مواقعی بهتر است چون سیب‌زمینی می‌تواند برای مدت طولانی‌تری سرد بماند. سیب‌زمینی‌ها حاوی ویتامین C و مواد مغذی مهم دیگری برای پوست هستند و به همین دلیل، یک انتخاب عالی برای تسکین دادن به آسیب‌هایی است که زیر چشم به وجود می‌آیند.


اگر می‌خواهید از سیب‌زمینی به همین منظور استفاده کنید، پس به این دستورالعمل دقت کنید: یک سیب‌زمینی را به‌مدت ۳۰ دقیقه در فریزر بگذارید. بعد آن را بیرون بیاورید و با برش‌های نازک خُردش کنید. حالا دراز بکشید و یک تکه سیب‌زمینی روی هر چشم بگذارید تا قسمت تیره زیر چشم کاملا پوشش داده شود. ۱۵ دقیقه در همین حالت بمانید.


متخصصان پوست می‌گویند که اگر تیرگی زیر چشم ناشی از خشکی پوست و کم‌آبی آن باشد، آووکادو می‌تواند کمک کند تا تیرگی‌های زیر چشم ناپدید شوند. اسیدهای چربی که درون آووکادو وجود دارند، رطوبت لازم و انعطاف‌پذیر عادی را به پوست‌های خشک برمی‌گردانند. این اسیدهای چرب، گردش خون در تمام قسمت‌های چشم را بهبود می‌بخشند و شدت تیرگی‌ها و پف‌کردگی‌های زیر چشم را کاهش می‌دهند.
می‌توانید ماسک آووکادو را با استفاده از یک آووکادوی رسیده، نصف فنجان جو و ۲ قاشق غذاخوری عسل آماده کنید. کافی است تا این ترکیب را بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی چشم بگذارید و بعد آن را بشویید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8149

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر