چطور سردرد فصلی را کنترل کنیم؟
۲۰ اسفند ۱۳۹۴

چطور سردرد فصلی را کنترل کنیم؟

کسانی که از سردردهای فصلی رنج می‌برند، قطعا می‌خواهند بدانند که چه راه‌هایی برای مدیریت این سردردها وجود دارد. در برخورد اول، چیزهایی مهم هستند که برای شخص شما تاثیر مثبتی دارند.


کسانی که از سردردهای فصلی رنج می‌برند، قطعا می‌خواهند بدانند که چه راه‌هایی برای مدیریت این سردردها وجود دارد. در برخورد اول، چیزهایی مهم هستند که برای شخص شما تاثیر مثبتی دارند. مثلا بعضی افراد می‌دانند که حفظ خواب کافی و حذف نکردن وعده‌های غذایی اصلی در طول تغییر فصل‌ها، می‌تواند مانع از بروز سردردهای فصلی برای آن‌ها شود.


با این‌حال، بهترین راه برای مدیریت سردردهای فصلی، مراجعه به پزشک قبل از شروع فصل جدید است. در ادامه با توصیه‌هایی آشنا می‌شویم که متخصصان در این زمینه ارائه می‌کنند.


حتما یک دفترچه یادداشت مخصوص سردرد انتخاب کنید! در واقع، هدف متخصصان از یادداشت کردن نکات ریز و درشت مربوط به سردردها این است که الگوهای فصلی را پیدا کنید. اگر بتوانید این کار را انجام دهید، به پیشگیری از بروز این سردردها کمک می‌کنید.
از محرک‌های مختلف در طول دوره سردردهای فصلی پرهیز کنید. این محرک‌ها می‌توانند شامل مواد غذایی، استرس، سیگار کشیدن، حذف وعده‌های غذایی و کاهش زمان خواب باشند.


با توجه به وضعیت آلرژی خودتان، باید فعالیت‌های خارج از خانه را در طول دوره اوج آلرژی فصلی تا حد زیادی محدود کنید. انجام دادن اقدامات احتیاطی در محیط داخلی برای محدود کردن تماس با گردوغبارها نیز ضروری است.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8107

افزودن نظر