اثاث‌کشی منزل با وجود بیمار آلزایمری
۱۰ تیر ۱۳۹۶

اثاث‌کشی منزل با وجود بیمار آلزایمری

نقل مکان و جابه‌جایی منزل، هرگز کار آسانی نیست. برای کسی که با بیماری آلزایمر دست و پنجه نرم می‌کند، تغییر روند زندگی و رفتن به مکانی غیرآشنا، می‌تواند استرس‌زا باشد.


نقل مکان و جابه‌جایی منزل، هرگز کار آسانی نیست. برای کسی که با بیماری آلزایمر دست و پنجه نرم می‌کند، تغییر روند زندگی و رفتن به مکانی غیرآشنا، می‌تواند استرس‌زا باشد. به همین خاطر باید تا جایی که می‌توانید این کار را با آرامش انجام دهید.


ابتدا برنامه ریزی کنید. اگر امکانش وجود دارد و او می‌تواند منطقی فکر کند با او صحبت کنید. اگر قرار است او را به آسایشگاه منتقل کنید، پیش از انتقال، روزی دو یا سه بار به آنجا ببریدش و برایش از نیازهای پزشکی و دارویی‌اش صحبت کنید.


قبل از جابه‌جایی، اتاق جدید او را مانند اتاق خودش بچینید تا احساس آشنایی کند. هرچه وسایل قدیمی بیشتری در دکوراسیون اتاق استفاده کنید، حس تعلق‌خاطر بیشتری در او ایجاد می‌کنید. عکس‌های قدیمی او و دوستانش را بر دیوار بچسبانید. تا جایی که امکان دارد، تمامی وسایل او را به اتاق جدیدش انتقال دهید.


در روزی که قرار است نقل مکان کنید، تا جایی که می‌توانید طبق برنامه همیشگی او جلو بروید. در این روز بخصوص کمال آرامش را داشته باشید و هرگز با او بحث نکنید. رویکرد شما، بر میزان استرس و غریبی او نسبت به خانه جدید، تأثیر می‌گذارد. ممکن است هفته‌ها یا ماه‌ها طول بکشد تا فرد با محیط جدید، اخت پیدا کند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8085

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر