افزایش شاخص گلایسمی = افزایش خطر ابتلا به سرطان ریه
۱۸ اسفند ۱۳۹۴

افزایش شاخص گلایسمی = افزایش خطر ابتلا به سرطان ریه

براساس یکی از مطالعات جدید منتشرشده در Cancer Epidemiology، Biomarkers and Prevention، افرادی که رژیم غذایی با شاخص گلایسمی (GI) بالا دارند، ممکن است بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان ریه باشند.


براساس یکی از مطالعات جدید منتشرشده در Cancer Epidemiology، Biomarkers and Prevention، افرادی که رژیم غذایی با شاخص گلایسمی (GI) بالا دارند، ممکن است بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان ریه باشند. شاخص گلایسمی، مقیاسی برای اندازه‌گیری کربوهیدرات‌های درون غذا است و این‌که کربوهیدرات‌ها چطور و با چه سرعتی روی سطح گلوکز خون تاثیر می‌گذارند. غذاهایی که GI بالایی دارند، گلوکز خون را سریع‌تر افزایش می‌دهند.


محققان در این مطالعه به تحلیل اطلاعات مربوط به ۱ هزار و ۹۰۵ فرد مبتلا به سرطان ریه و ۲ هزار و ۴۱۳ فرد سالم پرداختند تا شاخص گلایسمی غذاهای این افراد را با هم مقایسه کنند. نتایج نهایی نشان داد رژیم غذایی با شاخص گلایسمی بالا دارند، ۴۹ درصد بیشتر از کسانی که شاخص گلایسمی در رژیم غذایی‌شان پایین است، در معرض خطر ابتلا به سرطان ریه قرار می‌گیرند. به‌علاوه این‌که خطر ابتلا به سرطان سلول سنگفرسی ریه در بین کسانی که شاخص گلایسمی رژیم غذایی‌شان بالا است، ۹۲ درصد بالاتر از دیگران قرار می‌گیرد.


محققان می‌گویند که نتایج حاصل از این مطالعه نشان می‌دهد که علاوه بر حفظ سبک زندگی سالم، کاهش مصرف غذاها و نوشیدنی‌هایی که شاخص گلایسمی بالایی دارند، می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان ریه کمک کند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8082

افزودن نظر