برگ چغندر و شاهی؛ منابع ویتامین A و K
۱۸ اسفند ۱۳۹۴

برگ چغندر و شاهی؛ منابع ویتامین A و K

برگ چغندر، یکی از سالم‌ترین سبزی‌هایی است که شما معمولا آن را نمی‌خورید! طعم برگ چغندر، شبیه به اسفناج است و خوش‌بختانه محبوبیت این سبزی، روند روبه‌افزایشی را طی می‌کند.


برگ چغندر، یکی از سالم‌ترین سبزی‌هایی است که شما معمولا آن را نمی‌خورید! طعم برگ چغندر، شبیه به اسفناج است و خوش‌بختانه محبوبیت این سبزی، روند روبه‌افزایشی را طی می‌کند. مقدار سدیمی که در برگ چغندر وجود دارد، بیشتر از انواع سبزیجات دیگر است که در هر فنجان به ۷۷ گرم می‌رسد. هر ۲ فنجان برگ چغندر، ۱۴ کالری دارد؛ ۳ گرم کربوهیدرات؛ ۱ گرم فیبر؛ و ۱ گرم پروتئین.


برگ چغندر در کنار سدیم، ویتامین A، C و K نیز دارد. به‌علاوه این‌که مقداری آهن و کلسیم نیز برای بدن فراهم می‌کند. برای استفاده از برگ چغندر می‌توانید آن را با چند سبزی دیگر ترکیب کنید و سالاد مخصوص خودتان را بسازید. به یاد داشته باشید، کسانی که انواع مختلف سبزی‌ها را می‌خورند، انواع بیشتر و بهتری از ویتامین‌ها را هم دریافت می‌کنند.


شاهی، از سبزی‌هایی است که در اروپا محبوبیت بالایی دارد، اما معمولا در آمریکا خیلی کم مصرف می‌شود. با این‌حال اصلا نباید قدرت شاهی را در رژیم غذایی دست کم بگیرید. شاهی نسبت به بعضی از انواع کاهوهایی که زیاد مصرف می‌شوند، غنی‌تر است و ارزش غذایی بالاتری دارد. ۲.۵ فنجان شاهی تقریبا تمام نیاز روزانه بدن به ویتامین A و K و نصف نیاز روزانه بدن به ویتامین C را تامین می‌کند. همین مقدار شاهی، فقط ۱۰ کالری دارد؛ ۱ گرم کربوهیدرات؛ ۵ گرم فیبر؛ و ۲ گرم پروتئین.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8078

افزودن نظر