آرتریت دارید؟! رژیم مدیترانه‌ای بگیرید!
۱۴ اسفند ۱۳۹۴

آرتریت دارید؟! رژیم مدیترانه‌ای بگیرید!

پیروی از رژیم غذایی مدیترانه‌ای با وجود مقدار زیادی از میوه‌ها، سبزی‌ها، غلات سبوس‌دار،‌ ماهی‌های چرب و کمی گوشت قرمز، می‌تواند واقعا به افرادی کمک کند که از التهاب رنج می‌برند.


پیروی از رژیم غذایی مدیترانه‌ای با وجود مقدار زیادی از میوه‌ها، سبزی‌ها، غلات سبوس‌دار،‌ ماهی‌های چرب و کمی گوشت قرمز، می‌تواند واقعا به افرادی کمک کند که از التهاب رنج می‌برند. وقتی که متخصصان، گروهی از افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید که از رژیم غذایی مدیترانه‌ای پیروی می‌کنند را با بیمارانی مقایسه کردند که از این رژیم غذایی استفاده نمی‌کنند، متوجه نتایج جالبی شدند. در واقع، مشخص شد افرادی که از رژیم غذایی مدیترانه‌ای پیروی می‌کنند، نیاز کمتری به استفاده از داروهای ضدالتهابی دارند و وضعیت عملکرد جسمی آنان نیز بهبود می‌یابد.

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کرد، این است که اگر حجم گوشت قرمز را در رژیم غذایی مدیترانه‌ای کاهش دهید، خستگی و التهاب نیز کمتر می‌شود. بعضی افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید که با استفاده از رژیم مدیترانه‌ای به وضعیت مطلوبی رسیده‌اند، اظهار می‌کنند که فقط هر یک یا دو ماه گوشت قرمز می‌خورند. شاید این کار در برخورد اول، سخت به نظر برسد،‌ اما رژیم مدیترانه‌ای شرایطی را برای افراد فراهم می‌کند که کاهش مصرف گوشت قرمز واقعا آزاردهنده نباشد.

ایجاد تغییرات غذایی با استفاده از رژیم مدیترانه‌ای واقعا کار سختی نیست. فقط باید به‌جای روغن‌های گیاهی یا کره‌، از روغن زیتون استفاده کنید؛ به‌جای گوشت قرمز، از ماهی سالمون؛ و از نان سبوس‌دار به‌جای نان سفید. 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8030

افزودن نظر