آیا نوزادان تازه متولد شده، به مکمل ویتامین D احتیاج دارند؟

آیا نوزادان تازه متولد شده، به مکمل ویتامین D احتیاج دارند؟

نیاز نوزاد به ویتامین D، بستگی به تغذیه نوزاد با شیر مادر یا شیر خشک یا شیر گاو دارد. اگر کودکتان، کاملا با شیر شما تغذیه می‌شود یا بخشی از غذای او را شیر شما تشکیل می‌دهد، از چند روز پس از تولد، مصرف روزانه ۴۰۰ واحد بین‌الملل از قطره ویتامین D را برای او شروع کنید.


نیاز نوزاد به ویتامین D، بستگی به تغذیه نوزاد با شیر مادر یا شیر خشک یا شیر گاو دارد. اگر کودکتان، کاملا با شیر شما تغذیه می‌شود یا بخشی از غذای او را شیر شما تشکیل می‌دهد، از چند روز پس از تولد، مصرف روزانه ۴۰۰ واحد بین‌الملل از قطره ویتامین D را برای او شروع کنید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که کودک را از شیر می‌گیرید یا او قادر است ۱ لیتر شیر غنی شده با ویتامین D در طی روز بخورد یا پس از ۱۲ ماهگی، بتواند از شیر گاو استفاده کند.


اگر کودکتان کمتر از یک لیتر شیر غنی شده با ویتامین D در طی روز مصرف می‌کند، روزانه ۴۰۰ واحد بین‌الملل قطره ویتامین D  به او بدهید و تا زمانی که شیر روزانه او به حدود یک لیتر نرسیده است قطره را قطع نکنید.


با اینکه شیر مادر بهترین گزینه غذایی برای نوزاد است، اما نمی‌تواند میزان ویتامین D مورد نیاز برای بدن نوزاد را تأمین کند. از آنجایی که بدن برای جذب کلسیم و فسفر به ویتامین D نیاز دارد، کمبود این ویتامین در نوزادان می‌تواند باعث بروز نرمی استخوان در نوزاد شود. چون قرار گرفتن در معرض آفتاب که مهمترین منبع ویتامین D طبیعی است، برای نوزادان زیر ۶ ماه توصیه نمی‌شود، مکمل قطره ویتامین D بهترین گزینه است.


با بزرگ‌تر شدن نوزاد و زمانی که غذای جامد را برای او شروع می‌کنید، می‌توانید با تأمین ویتامین D از مواد طبیعی، میزان قطره را کاهش دهید. مراقب باشید که در مصرف این ویتامین زیاده‌روی نکنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8027

افزودن نظر