پودر کلاژن، سیر نگهتان می‌دارد
۱۳ اسفند ۱۳۹۴

پودر کلاژن، سیر نگهتان می‌دارد

یکی از ویژگی‌های مهم پودر کلاژن خوراکی این است که اثر روانی ندارد و تاثیری رو مغز هم نمی‌گذارد.


یکی از ویژگی‌های مهم پودر کلاژن خوراکی این است که اثر روانی ندارد و تاثیری رو مغز هم نمی‌گذارد. اضافه کردن دو قاشق کلاژن به غذاها و نوشیدنی‌ها، حدود ۲۰ گرم پروتئین برای بدن فراهم می‌کند که در طولانی کردن احساس سیری نقش موثری ایفا می‌کند.


نکته‌ای که اهمیت پودر کلاژن را در مقایسه با پودرهای پروتئین دیگر نشان می‌دهد، این است که پودر کلاژن واقعا همه‌کاره است. این پودر، هیچ طعم و عطری ندارد و به‌طور کامل در مایعات حل می‌شود تا حدی که نشانی از آن باقی نمی‌ماند.

بنابراین وقتی آن را به قهوه اضافه می‌کنید، هیچ تغییری در طعم و عطر آن ایجاد نمی‌شود. این نکته را هم باید در نظر گرفت که حرارت بالا، هیچ کدام از مزیت‌های کلاژن را خنثی نمی‌کند.


کسانی که با دردهای مفصلی مواجه هستند نیز می‌توانند با اضافه کردن دو قاشق کلاژن به برنامه غذایی روزانه‌شان از مزیت‌های خاص کلاژن در تسکین دردهای مفصلی بهره‌مند شوند. مطالعات متعددی نشان می‌دهند که کلاژن نوع ۲، بیشترین تاثیر را در التیام دردهای مفصلی به‌جا می‌گذارد. در واقع، کلاژن این توانایی را دارد که قابلیت ارتجاعی مفصل‌ها را به حالت طبیعی برگرداند و با دردهای ناشی از آرتریت مقابله کند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8021

افزودن نظر