همه چیز درباره از شیر گرفتن نوزاد

همه چیز درباره از شیر گرفتن نوزاد

به توصیه انجمن آمریکایی پزشکان اطفال، شیر مادر تا شش ماه باید به تنهایی و پس از آن تا ۱ سالگی به همراه غذا مصرف شود.


به توصیه انجمن آمریکایی پزشکان اطفال، شیر مادر تا شش ماه باید به تنهایی و پس از آن تا ۱ سالگی به همراه غذا مصرف شود. از یک سالگی به بعد می‌توانید شیردهی را متوقف کنید اما توصیه می‌شود تا زمانی که کودک و مادر هردو مایل هستند، این کار ادامه پیدا کند. در هر صورت زمان آغاز به توقف شیردهی یک تصمیم کاملا شخصی است.


معمولا از زمانی که کودک غذای جامد را شروع می‌کند، الگوی شیردهی برای او تغییر می‌کند. برخی از آن‌ها قادر هستند با فنجان شیر بنوشند و برخی دیگر تا زمان راه افتادن هم نیاز دارند که از پستان مادر شیر بخورند. هر زمانی که تصمیم گرفتید، کودکتان را از شیر بگیرید، بر روی نیازهای کودک و خودتان تمرکز کنید. هرگز شرایط خودتان و کودکتان را با دیگران مقایسه نکنید. اگر نوزادتان نسبت به شیر گاو آلرژی دارد، خودتان یا نوزاد دچار بیماری خاصی شده‌اید، یا تغییر بزرگی در خانه‌تان رخ داده است، پروسه از شیر گرفتن را به تأخیر بیاندازید.


برای شروع، دفعات و میزان شیردهی را به مرور کاهش دهید. در طی یک ماه، تولید شیر نیز به تدریج کاهش خواهد یافت. اگر با التهاب یا ورم در پستان‌هایتان روبه‌رو شدید، از کمپرس آب سرد استفاده کنید. از آنجایی که نوزادان به شیر صبح و شب وابسته‌تر هستند، ابتدا با حذف شیر نیم‌روزی شروع کنید. اگر کودکتان ۱ سال دارد، وعده میان روز را به او پیشنهاد نکنید و در عوض با غذای جامد او را سیر نگه دارید. زمانی که در حذف کامل یک وعده موفق شدید، به سراغ حذف وعده دیگر بروید.


اگر کودک تمایل زیادی نسبت به شیر خوردن نشان می‌دهد، هرگز او را رد نکنید زیرا نسبت به شیر خوردن حریص‌تر می‌شود. به او شیر دهید، اما سعی کنید ارتباط چشمی و احساسی با او برقرار نکنید و حواس او را پرت کنید. به هنگام شیردهی، سعی کنید در وضعیت ایده‌آل همیشگی قرار نگیرید.


اگر کودکتان زیر ۱ سال سن دارد و او را از شیر گرفته‌اید، از شیر خشک غنی شده با آهن استفاده کنید و تا پیش از یک سالگی، از خوراندن شیر گاو به او اجتناب کنید. اگر می‌خواهید او را با شیشه شیر آشنا کنید، زمانی را در نظر بگیرید که زیاد گرسنه نباشد و حوصله بیشتری داشته باشد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=8014

افزودن نظر