زمستان، کلاه سرتان نگذارد!
۱۰ اسفند ۱۳۹۴

زمستان، کلاه سرتان نگذارد!

تقریبا همه ما شنیده‌ایم که اگر از کلاه در سرما و فصل زمستان استفاده نکنیم، میزان خیلی زیادی از گرما از طریق سر از بدن خارج می‌شود و واقعا خطرناک است. 


تقریبا همه ما شنیده‌ایم که اگر از کلاه در سرما و فصل زمستان استفاده نکنیم، میزان خیلی زیادی از گرما از طریق سر از بدن خارج می‌شود و واقعا خطرناک است. این تصور برای بعضی پدر و مادرها که می‌خواهند با کودک‌شان در فصل زمستان از خانه خارج شوند، واقعا نگرانی ایجاد می‌کند. متخصصان می‌گویند که چنین تصوری کاملا غلط است و اصلا واقعیت ندارد!

واقعیت این است که هر قسمت از بدن که با لباس پوشیده نشده باشد و در معرض عناصر سرمازا قرار بگیرد، گرمای خودش را کم‌کم از دست می‌دهد. با این‌حال، معنایش این نیست که چنین اتفاقی خطرناک است. در واقع، اصلا لازم نیست که نگران استفاده از کلاه باشید، چون هیچ خطری سلامتی شما را تهدید نمی‌کند. اگر لباس گرمی پوشیده باشید، اصلا نباید به کلاه فکر کنید، چون تغییر عمده‌ای در گرمای بدن ایجاد نمی‌کند.

البته کلاه می‌تواند در سرمای شدید خیلی مناسب باشد، اما اگر به هر دلیلی یادتان رفت از کلاه استفاده کنید یا کلاه را در خانه جا گذاشتید، بدانید که هیچ اتفاق مهمی نیفتاده است. یک کُت یا کاپشن گرم، خیلی مهم‌تر است و شما را گرم‌تر نگه می‌دارد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=7988

افزودن نظر