گلوکز مورد نیاز مغز باید در رژیم غذایی تامین شود
۰۹ اسفند ۱۳۹۴

گلوکز مورد نیاز مغز باید در رژیم غذایی تامین شود

گلوکزی که مغز انسان‌ها در طول روز می‌سوزاند تا عملکردهای اصلی خودش را انجام دهد، معمولا معادل حدود دوازده دونات است.


گلوکزی که مغز انسان‌ها در طول روز می‌سوزاند تا عملکردهای اصلی خودش را انجام دهد، معمولا معادل حدود دوازده دونات است. بنابراین اگر این مقدار به دلیل رژیم گرفتن، کمتر از حد عادی و طبیعی مورد نیاز مغز شود، فرد با مشکل روبه‌رو خواهد شد و حتی ممکن است کنترل خودش را در زندگی مشترک از دست بدهد.


محققان دانشگاه اوهایو در یکی از مطالعات‌شان، به بررسی سطح گلوکز در خون ۱۰۷ فرد متاهل به مدت ۲۱ روز پرداختند تا تاثیر گلوکز را روی زندگی مشترک افراد بررسی کنند. از طرف دیگر، یک عروسک همراه با ۵۱ سوزن به هر کدام دادند تا در پایان هر روز، میزان عصبانیت از همسرشان را با فرو کردن تعداد این سوزن‌ها در بدن عروسک اندازه‌گیری کنند.


نتایج نهایی این مطالعه، نکات جالبی را نشان داد. افرادی که قند خون کمتری داشتند، سوزن‌های بیشتری به داخل بدن عروسک فرو کرده بودند. حتی آن کسانی که شخصا گفته بودند در آرامش هستند و هیچ مشکلی با همسرشان در زندگی مشترک ندارند.


البته معنای نتایج این نیست که افراد عصبانی حتما با همسرشان دعوا می‌کنند، اما نشان می‌دهد که اگر سطح قند خون خیلی پایین بیاید، خلق‌وخوی شما را در وضعیت عصبی و آماده دعوا قرار می‌دهد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=7968

افزودن نظر