کلم بروکسل؛ سبزی ویژه دیابتی‌ها
۰۶ اسفند ۱۳۹۴

کلم بروکسل؛ سبزی ویژه دیابتی‌ها

هرچقدر زمان بیشتری می‌گذرد، محبوبیت کلم بروکسل هم در سطح جهان بیشتر می‌شود و البته شایسته این محبوبیت نیز هست. متخصصان معتقدند که بیماران دیابتی باید کلم بروکسل را حتما در رژیم غذایی ویژه دیابت قرار دهند.


هرچقدر زمان بیشتری می‌گذرد، محبوبیت کلم بروکسل هم در سطح جهان بیشتر می‌شود و البته شایسته این محبوبیت نیز هست. متخصصان معتقدند که بیماران دیابتی باید کلم بروکسل را حتما در رژیم غذایی ویژه دیابت قرار دهند. این سبزی علاوه بر این‌که کربوهیدرات کمی دارد، سرشار از ویتامین A، ویتامین C، فولات و فیبر است. مطالعات محققان نشان می‌دهد که کلم بروکسل مانند انواع کلم‌های دیگر، می‌تواند خطر ابتلا به برخی سرطان‌ها را از افراد دور کند.


بهتر است کلم بروکسل تازه را همراه با روغن زیتون، مقدار کمی نمک، فلفل و آب لیموی تازه روی شعله کم به مدت ۲۰ دقیقه تفت بدهید تا غذای خوبی برای خوردن داشته باشید. این ترکیب علاوه بر این‌که بافت اصلی کلم بروکسل را حفظ می‌کند، طعم جذابی به آن می‌دهد و خوردن آن را راحت‌تر می‌کند.


در بین خانواده کلم‌ها، گل کلم نیز کربوهیدرات کمی دارد و باید به برنامه غذایی دیابتی‌ها اضافه شود. این سبزی، حاوی ویتامین C زیادی است که یک فنجان آن می‌تواند حدود نیمی از نیاز روزانه بدن به این ویتامین را تامین کند. گل کلم، سرشار از فیبر، پتاسیم و فولات نیز هست. یکی از خوبی‌های گل کلم این است که می‌توان آن را به روش‌های مختلفی استفاده کرد. مثلا به‌صورت خام در سالاد، بخارپز یا در سوپ‌ها.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=7947

افزودن نظر