میلیا را با جوش‌های معمولی اشتباه نگیرید!
۲۷ بهمن ۱۳۹۴

میلیا را با جوش‌های معمولی اشتباه نگیرید!

اگر با دانه‌های سفیدرنگ و کوچک زیر چشم‌تان مواجه شدید که با هیچ تلاشی نمی‌ترکند و در هر صورت در جای خودشان باقی می‌مانند، باید بدانید که با جوش‌های معمولی روبه‌رو نیستید.


اگر با دانه‌های سفیدرنگ و کوچک زیر چشم‌تان مواجه شدید که با هیچ تلاشی نمی‌ترکند و در هر صورت در جای خودشان باقی می‌مانند، باید بدانید که با جوش‌های معمولی روبه‌رو نیستید. در واقع، این دانه‌های سفیدرنگ و کوچک، نوعی بیماری پوستی به‌نام میلیا هستند که حداقل بدون کمک متخصص پوست اصلا نمی‌ترکند یا از بین نمی‌روند.


متخصصان پوست معتقدند که این برآمدگی‌ها، نوعی کیست سفید و محکم زیر پوست هستند که دستکاری کردن‌شان تقریبا هیچ تاثیری روی آن‌ها نمی‌گذارد. به‌علاوه این‌که تلاش برای ترکاندن آن‌ها، هیچ نتیجه‌ای ندارد جز این‌که میلیا باقی بماند و پوست شما حالت قرمز، تحریک‌شده و ملتهب پیدا کند.


یکی از دلایلی که نشان می‌دهد چرا فشار وارد کردن به میلیا هیچ تاثیری ندارد، این است که میلیا نوعی چربی، کثیفی یا گردوغبار نیست که به سلول‌های پوست چسبیده باشد. بنابراین اگر با چنین مشکلی مواجه شدید که واقعا شما را آزار می‌دهد، حتما به متخصص پوست مراجعه کنید تا این دانه‌های سفید را با استفاده از ابزار تخصصی، استاندارد و استریل‌شده، از روی پوست شما بردارد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=7845

افزودن نظر