برای صبحانه، سبزیجات بخوریم؟
۲۷ بهمن ۱۳۹۴

برای صبحانه، سبزیجات بخوریم؟

بخشی از مردم این‌طور فکر می‌کنند که نباید از سبزیجات به‌عنوان صبحانه استفاده کرد، اما اگر سبزیجات را با مقداری تخم‌مرغ ترکیب کنید، می‌توانید از سبزیجات در صبحانه نیز لذت ببرید.


بخشی از مردم این‌طور فکر می‌کنند که نباید از سبزیجات به‌عنوان صبحانه استفاده کرد، اما اگر سبزیجات را با مقداری تخم‌مرغ ترکیب کنید، می‌توانید از سبزیجات در صبحانه نیز لذت ببرید. برخی متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند که یک‌ونیم فنجان قارچ خُرد‌شده را با یک فنجان سبزیجات پخته‌شده مثل کلم بروکلی یا اسفناج ترکیب کیند و آن را با دو عدد تخم‌مرغ پخته‌شده و کمی فلفل تازه بخورید.


پنیر کوتاژ نیز می‌تواند به‌عنوان صبحانه بی‌نظیر باشد و به‌راحتی می‌توانید مقداری پنیر کوتاژ را همراه با انواع مغزها یا میوه‌ها بخورید. این ترکیب غذایی، پروتئین زیاد و مقداری کلسیم دارد و البته به فیبر آن هم باید توجه کرد.


استفاده از نان‌های سبوس‌دار در کنار کره مغزها و مقداری میوه خُردشده، یکی از گزینه‌های فوق‌العاده دیگر برای صبحانه است. می‌توانید مقداری کره بادام‌زمینی را با چند تکه سیب یا گلابی ترکیب کنید و آن را با یک لیوان شیر بخورید. این ترکیب علاوه بر پروتئین، حاوی کلسیم قابل توجهی است.


اگر به هر دلیلی ترجیح می‌دهید که صبحانه گرم بخورید، حتما تخم‌مرغ را در نظر بگیرید. دو عدد تخم‌مرغ نیمروشده همراه با یک تکه نان سبوس‌دار و مقداری میوه، می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای صبحانه باشد. این ترکیب علاه بر پروتئین، حجم زیادی هم دارد و سیری مطلوبی ایجاد می‌کند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=7842

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر