به تبخال‌های دهانی دست نزنید!
۲۶ بهمن ۱۳۹۴

به تبخال‌های دهانی دست نزنید!

اگر متوجه تبخال دهانی در اطراف لب‌ها شده‌اید، به هیچ وجه به آن‌ها دست نزنید، مگر این‌که بخواهید تعدادشان بیشتر و بیشتر شود!


اگر متوجه تبخال دهانی در اطراف لب‌ها شده‌اید، به هیچ وجه به آن‌ها دست نزنید، مگر این‌که بخواهید تعدادشان بیشتر و بیشتر شود! متخصصان معتقدند که کندن تبخال‌های دهانی می‌تواند به‌سادگی منجر به شکل‌گیری یک تبخال دهانی دیگر شود و ترکاندن آن‌ها مساوی است با آزاد کردن مایع تاول‌مانندی که حاوی ویروس است و می‌تواند به‌راحتی به قسمت‌های دیگر صورت گسترش پیدا کند.

این تاول‌ها به‌واسطه ویروس هرپس سیمپلکس به وجود می‌آیند که می‌تواند از طریق لمس کردن، از قسمتی به قسمت دیگر انتقال پیدا کند. بنابراین اگر متوجه بروز تبخال دهانی روی صورت‌تان شدید، قبل از هر عملی به نکات زیر دقت کنید.


تبخال‌های دهانی کوچک می‌توانند به مرور زمان با استفاده از درمان‌های بدون نسخه بهبود پیدا کنند، اما اگر متوجه شدید که تبخال‌های دهانی بیش از حد روی اطراف لب‌ها شکل می‌گیرند یا به نقاط مختلف صورت گسترش پیدا می‌کنند، حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید تا درمان لازم را برای شما در نظر بگیرد. ضمن این‌که اگر تبخال دهانی دارید، به هیچ وجه با کسی روبوسی نکنید، تا موقعی که تبخال به‌طور کامل بهبود پیدا کند و خطر گسترش آن به رفع شود.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=7836

افزودن نظر