آشنايي با زير و بم دانه چيا
۲۲ بهمن ۱۳۹۴

آشنايي با زير و بم دانه چيا

یکی از ویژگی‌های مهم دانه چیا این است که متابولیسم بدن را به‌صورت طبیعی تقویت می‌کند و این توانایی خصوصا برای کسانی که می‌خواهند وزن‌شان را بهتر کاهش دهند، اهمیت خاصی دارد.


یکی از ویژگی‌های مهم دانه چیا این است که متابولیسم بدن را به‌صورت طبیعی تقویت می‌کند و این توانایی خصوصا برای کسانی که می‌خواهند وزن‌شان را بهتر کاهش دهند، اهمیت خاصی دارد. از طرف دیگر، واقعیت این است که دانه چیا، یکی از بهترین منابع پروتئین گیاهی محسوب می‌شود و این نکته هم اهمیت دانه چیا را بیشتر از قبل می‌کند. به نظر متخصصان، دانه چیا با توجه به همین ویژگی‌ها به بدن کمک می‌کند تا عضله‌های بدون چربی بسازد و حتی چربی بیشتری بسوزاند.

با این‌حال مزیت‌های دانه چیا تمام نشده است، چون این دانه‌ها می‌توانند آب را تا ۱۰ برابر وزن خودشان جذب کنند و همین توانایی، فرآیند هضم غذا را آهسته می‌کند، احساس سیری طولانی‌تری ایجاد می‌کند و تعادل آب بدن را برای مدت طولانی‌تر در حد مطلوب نگه می‌دارد. فقط به یاد داشته باشید که اگر دانه‌های چیا را به رژیم غذایی‌تان اضافه می‌کنید، باید مقدار زیادی هم آب بنوشید، وگرنه این دانه‌ها نمی‌توانند فرآیند هضم را کُن کنند و حتی به یبوست منجر می‌شوند.

درنهایت باید گفت که دانه‌های چیا حاوی آنتی‌اکسیدان‌ها و املاح ضروری از جمله کلسیم،‌ فسفر، منیزیم و... هستند. بنابراین اضافه کردن دانه‌های چیا به رژیم غذایی به تامین دوباره بسیاری از مواد مغذی کمک می‌کند که در حین ورزش کردن از دست می‌روند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=7789

افزودن نظر