عوارض سلامتی و اجتماعی ناشی از اعتیاد
۱۹ بهمن ۱۳۹۴

عوارض سلامتی و اجتماعی ناشی از اعتیاد

فردی که به چیزی اعتیاد پیدا می‌کند، نمی‌تواند استفاده از آن را متوقف کند و حتی اگر این اعتیاد باعث بیماری‌های دیگر ناشی از اعتیاد شود، باز هم فرد معتاد کار خودش را ادامه می‌دهد.


فردی که به چیزی اعتیاد پیدا می‌کند، نمی‌تواند استفاده از آن را متوقف کند و حتی اگر این اعتیاد باعث بیماری‌های دیگر ناشی از اعتیاد شود، باز هم فرد معتاد کار خودش را ادامه می‌دهد. مثلا فردی که به سیگار اعتیاد دارد، ممکن است حتی بعد از ابتلا به بیماری قلبی یا ریوی، باز هم آگاهانه به سیگار کشیدن ادامه دهد و به خودش آسیب برساند.


فرد معتاد حاضر است که از موقعیت‌های خاص اجتماعی یا تفریحی بگذرد. در واقع، بعضی از فعالیت‌ها به دلیل اعتیاد افراد، کنار گذاشته می‌شوند. مثلا فردی که به سیگار اعتیاد دارد، ممکن است تصمیم بگیرد که با دوستانش به مکان‌های خاصی که سیگار کشیدن در آن‌ها ممنوع است، نرود. یا مثلا فردی که به مواد مخدر اعتیاد دارد، به مسافرت نمی‌رود چون نگران است که مواد مخدر در دسترسش قرار نگیرد.


افرادی که نسبت به چیزی معتاد می‌شوند، همیشه باید مطمئن شوند که ماده مورد نظر را ذخیره کرده‌اند، حتی اگر پول کافی برای خرید آن نداشته باشند. حتی ممکن است که این افراد از بودجه خانه کم کنند تا بتوانند ماده مورد نظرشان را تهیه کنند.


اعتیاد با خطرات مختلفی برای به دست آوردن ماده مورد نظر همراه است. فرد معتاد در برخی موارد حاضر است رفتارهای ناهنجار و خطرناکی را برای به دست آوردن ماده مورد نظرش انجام دهد. مثلا دزدی یا مبادله‌های ناهنجار برای کسب پول یا ماده مخدر.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=7753

افزودن نظر