مشکلات ناشی از اختلال در عملکرد تیروئید

مشکلات ناشی از اختلال در عملکرد تیروئید

  • ۱۶ بهمن ۱۳۹۴

کسانی که مبتلا به پُرکاری تیروئید هستند، ممکن است با مشکلات زیادی روبه‌رو شوند.

سلامتیسم

کسانی که مبتلا به پُرکاری تیروئید هستند، ممکن است با مشکلات زیادی روبه‌رو شوند. یکی از مشکلات این است که سرعت فرآیندهای طبیعی بدن خیلی بیشتر می‌شود و سرعت سوخت‌وساز بدن هم افزایش زیادی پیدا می‌کند. وقتی هم که بدن این افراد، انرژی بیشتری بسوزاند، احساس گرمای بیشتری خواهند کرد.

به نظر متخصصان، افراد مبتلا به پُرکاری تیروئید ممکن است که با عرق کردن از خواب شبانه بیدار شوند چون سوختن انرژی‌ها به دلیل ضربان قلب سریع افزایش پیدا می‌کند. از طرف دیگر، کم‌کاری تیروئید می‌تواند سرعت سوخت‌وساز بدن را تا حد زیادی پایین بیاورد و فرد احساس سرمای بیشتری کند و در نتیجه موقع خواب به پتوی گرم‌تر و گرمای بیشتری نیاز پیدا کند.

به نظر متخصصان، پُرکاری تیروئید دارای نوعی تاثیر جنون‌آمیز روی احساسات افراد مبتلا به این بیماری است. پُرکاری تیروئید معمولا با اختلال اضطرابی، احساسات شدید و حتی بیماری روانی مرتبط است. با این‌حال، کم‌کاری تیروئید، با احساس افسردگی و گریز از موقعیت‌ها و ارتباطات اجتماعی مرتبط می‌شود. ضمنا کم‌کاری تیروئید می‌تواند منجر به مشکلات شناختی مثل فراموشی یا ضعف در مهارت‌های حرکتی شود. در واقع، سطح پایین تیروئید با احساس نشئگی مرتبط است.

مطالعه مطالب زیر پیشنهاد می‌شود:


افزودن نظر

هشت - سه =
در همین زمینه بخوانید...

محبوب‌ ترین مطالب

جدیدترین مطالب