کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان با مصرف ویتامین D
۱۶ بهمن ۱۳۹۴

کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان با مصرف ویتامین D

ویتامین D یکی از ویتامین‌های محلول در چربی است که به جذب کلسیم برای ساختن دندان‌ها و استخوان‌های قوی و محکم کمک می‌کند.


ویتامین D یکی از ویتامین‌های محلول در چربی است که به جذب کلسیم برای ساختن دندان‌ها و استخوان‌های قوی و محکم کمک می‌کند. ضمنا می‌تواند در مقابله با سرطان هم موثر باشد. در واقع، ویتامین D براساس مطالعاتی که انجام شده است، رشد سلول‌های سرطانی را محدود می‌کند.

آخرین گزارشی که درباره ویتامین D در American Association for Cancer Research (AACR) ارائه شد، نشان داد که ارتباطی بین افزایش مصرف ویتامین D و کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان وجود دارد. در واقع، مححقان به این نتیجه رسیدند که ویتامین D، خطر ابتلا به سرطان پستان را تا ۵۰ درصد کاهش می‌دهد.

یکی از مطالعات دانشگاه هاروارد نشان می‌دهد که ویتامین D می‌تواند میزان بقای بیماران مبتلا به سرطان ریه را افزایش دهد. در واقع، میزان بقا در میان کسانی که تحت عمل جراحی برای سرطان ریه قرار گرفته‌اند و بیشترین میزان مصرف ویتامین D را داشته‌اند، ۵۶ درصد بوده است.

متخصصان مختلفی از موسسه‌های معتبر همیشه به همه انسان‌ها توصیه می‌کنند که مصرف ویتامین D را به هزار واحد بین‌المللی در روز برسانند. به نظر آنان، مصرف بیشتر ویتامین D دارای اثرات محافظتی مطلوبی است. اگرچه ویتامین D بیشتر با شیر شناخته می‌شود، اما غذاهای دریایی مثل میگو و ماهی سالمون نیز حاوی ویتامین D زیادی هستند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=7720

افزودن نظر