جعفری و آویشن؛ دو منبع سرشار از آپی‌ژنین
۱۳ بهمن ۱۳۹۴

جعفری و آویشن؛ دو منبع سرشار از آپی‌ژنین

یکی از مطالعات برزیلی اخیر نشان می‌دهد نوعی فلاونوئید به‌نام آپی‌ژنین (apigenin) در جعفری و آویشن وجود دارد که ارتباط بین نورون‌ها را تقویت می‌کند و حتی کمک می‌کند تا سلول‌های بنیادی به نورون‌ها تبدیل شوند.


یکی از مطالعات برزیلی اخیر نشان می‌دهد نوعی فلاونوئید به‌نام آپی‌ژنین (apigenin) در جعفری و آویشن وجود دارد که ارتباط بین نورون‌ها را تقویت می‌کند و حتی کمک می‌کند تا سلول‌های بنیادی به نورون‌ها تبدیل شوند. در حالی که این نتایج در محیط آزمایشگاهی به دست آمده‌اند و نه در میان انسان‌های زنده، اما محققان این فرضیه را مطرح می‌کنند که رژیم غذایی سرشار از آپی‌ژنین می‌تواند روی تشکیل و ارتباطات سلول‌های مغزی تاثیر مثبتی بگذارد. به نظر آنان، آپی‌ژنین حتی می‌تواند به دفع افسردگی، بیماری آلزایمر و بیماری پارکینسون هم کمک کند.


ساختار شیمیایی آپی‌ژنین به استروژن شبیه است و مطالعات محققان نشان می‌دهد که استروژن واقعا روی رشد نورون‌ها تاثیر می‌گذارد. در این مطالعه مشخص شد که آپی‌ژنین دارای این قابلیت است که از عملکرد استروژن تقلید کند و باعث همان نوع تغییرات سلولی در سطح مغز شود.


ضمنا شاید بتوان گفت که جعفری،‌ غنی‌ترین منبع گیاهی ویتامین K محسوب می‌شود که می‌تواند ۱۳۶۶ درصد از نیاز روزانه بدن به این ویتامین را تامین کند. ویتامین K علاوه بر نقش مهمی که در سلامت استخوان‌ها دارد، روی مغز هم موثر است. در واقع، این ویتامین، آسیب‌های عصبی در مغز را محدود می‌کند و از این طریق در درمان بیماری آلزایمر اهمیت دارد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=7692

افزودن نظر