سیگار الکترونیکی طعم‌دار حاوی بنزآلدهید است
۱۳ بهمن ۱۳۹۴

سیگار الکترونیکی طعم‌دار حاوی بنزآلدهید است

گروهی از محققان با انتشار گزارشی از مطالعه اخیرشان در Thorax، نتایج تازه‌ای درباره سیگارهای الکترونیکی طعم‌دار ارائه کردند.


گروهی از محققان با انتشار گزارشی از مطالعه اخیرشان در Thorax، نتایج تازه‌ای درباره سیگارهای الکترونیکی طعم‌دار ارائه کردند. براساس این گزارش، افرادی که از سیگار الکترونیکی طعم‌دار (به‌خصوص طعم گیلاس) استفاده می‌کنند، به احتمال زیاد نوعی ماده شیمیایی استنشاق می‌کنند که می‌تواند راه تنفسی‌شان را تحریک کند.


۱۴۸ سیگار طعم‌دار در این مطالعه مورد بررسی قرار گرفتند که نوعی ماده شیمیایی به‌نام بنزآلدهید در ۱۰۸ مورد از آن‌ها یافت شد. ماچی گونویچ، مسئول این مطالعه، می‌گوید که تجربه عوارض جانبی مثل سرفه کردن با استفاده از سیگار الکترونیکی طعم‌دار، می‌تواند به طعم‌دهنده‌ها نسبت داده شود. بنزآلدهید نوعی طعم‌دهنده رایج است که در غذاها و داروهایی مثل شربت سرفه به کار می‌رود و می‌تواند طعم گیلاس یا بادام داشته باشد. به نظر محققان، خوردن این ماده یا استعمال آن روی پوست، هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند؛ اما مساله استنشاق این ماده شیمیایی کاملا متفاوت است.


البته محققان تاکید می‌کنند که سیگار الکترونیکی طعم‌دار همچنان بهتر از سیگارهای معمولی است، چون سیگارهای معمولی حاوی بیش از ۷ هزار ماده شیمیایی هستند که بیش از ۶۰ موردشان به‌عنوان عامل سرطان‌زا شناخته می‌شوند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=7688

افزودن نظر