پوست بازو و ساق پا؛ نقاط حساس‌تر بدن در فصل زمستان
۱۳ بهمن ۱۳۹۴

پوست بازو و ساق پا؛ نقاط حساس‌تر بدن در فصل زمستان

نقاط خاصی از بدن مثل بازو و ساق پا ممکن است در فصل زمستان شدیدا خشک شوند و احساس خارش زیادی ایجاد کنند.


نقاط خاصی از بدن مثل بازو و ساق پا ممکن است در فصل زمستان شدیدا خشک شوند و احساس خارش زیادی ایجاد کنند. مقصر اصلی این حالت هم به احتمال زیاد، روش شست‌وشوی بدن با استفاده از صابون زیر دوش آب است.

چربی‌ای که صورت، زیربغل، پاها و کشاله ران تولید می‌کنند، بسیار بیشتر از چربی بازو و ساق پا است؛ و به همین دلیل نقاط چرب‌تر حتی شاید به شست‌وشوی روزانه با صابون نیاز داشته باشند تا تمیز بمانند. از طرف دیگر، اگر هر روز به بازو و ساق پا صابون بزنید، چربی طبیعی و با ارزش این نقاط حساس را از بین می‌برید و این اصلا اتفاق خوبی نیست.

به نظر متخصصان، همان کف صابون و شامپویی که موقع حمام کردن روی بازو و ساق پا می‌ریزند، برای شست‌وشوی این نقاط کافی است و باید شستن مستقیم خود این نقاط را به چند بار در هفته کاهش دهید.


وقتی می‌خواهید بازو و ساق پا را بشویید، از شامپو بدن به‌جای صابون استفاده کنید چون رطوبت پوست را خیلی بهتر حفظ می‌کنند. از صابون‌ها و لوسیون‌های بدن قوی و رایحه‌دار استفاده نکنید، چون می‌توانند پوست خشک را تحریک کنند و باعث خارش بیشتری شوند. موقع انتخاب شامپوهای بدن، سراغ محصولاتی بروید که حاوی اسید استئاریک، ‌گلیسیرین و روغن سویا باشند. ضمنا وقتی از حمام بیرون می‌آیید، حتما از مرطوب‌کننده‌ها نیز استفاده کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=7686

افزودن نظر