پنیر کوتاژ و ماست یونانی؛ مناسب برای ورزشکاران
۱۲ بهمن ۱۳۹۴

پنیر کوتاژ و ماست یونانی؛ مناسب برای ورزشکاران

پنیر کوتاژ یکی از غذاهایی است که نسبت پروتئین به کالری آن خیلی خوب است و اگر بخواهیم این غذاها را رده‌بندی کنیم، پنیر کوتاژ قطعا یکی از بهترین رتبه‌ها را در این زمینه کسب می‌کند.


پنیر کوتاژ یکی از غذاهایی است که نسبت پروتئین به کالری آن خیلی خوب است و اگر بخواهیم این غذاها را رده‌بندی کنیم، پنیر کوتاژ قطعا یکی از بهترین رتبه‌ها را در این زمینه کسب می‌کند. در واقع، یک وعده مصرفی پنیر کوتاژ حاوی ۲۰۰ کالری است،‌ در حالی که ۲۵ گرم پروتئین دارد و انواع ساده آن هم حاوی هیچ قند اضافی‌ای نیستند.

تمام مزیت‌های پنیر کوتاژ در این نکته خلاصه نشده بود چون لوسینی که در این پنیرها وجود دارد، از هر غذای دیگری بیشتر است. لازم است بدانید، لوسین نوعی اسید آمینه است که برای ترمیم عضله‌ها و عضله‌سازی اهمیت زیادی دارد. برای این‌که اثرگذاری پنیر کوتاژ را بیشتر کنید، بهتر است این پنیر را با میوه تازه ترکیب کنید. این کار، کربوهیدرات مورد نیاز عضله‌ها برای ذخیره کردن گلیکوژن را افزایش می‌دهد.


یکی از ویژگی‌های مهم ماست یونانی این است که دو برابر ماست‌های سنتی رایج پروتئین دارد و قند آن نصف همین ماست‌های سنتی است. متخصصان توصیه می‌کنند که اگر می‌خواهید قند افزودنی دریافت نکنید، پس از انواع ساده ماست یونانی استفاده کنید. البته این توصیه شامل ورزشکاران نمی‌شود چون کسانی که می‌خواهند بدن‌شان را بازسازی کنند، بهتر است از ماست‌های شیرین یونانی استفاده کنند تا کربوهیدرات‌های ساده مورد نیاز عضله‌هایشان تامین شود. ضمنا توصیه دیگر متخصصان این است که از میوه و جو همراه با ماست یونانی استفاده کنید، چون سرشار از آنتی‌اکسیدان هستند و به کاهش التهاب ناشی از ورزش کمک می‌کنند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=7679

افزودن نظر