طرز تهیه سالاد ماکارونی با مرغ و بادام/ ناهاری انرژی‌زا و مغذی
۲۱ تیر ۱۳۹۶

طرز تهیه سالاد ماکارونی با مرغ و بادام/ ناهاری انرژی‌زا و مغذی

دستور آشپزی امروز ما به طرز تهیه «سالاد ماکارونی با مرغ و بادام» اختصاص دارد که غذایی با کالری نسبتا بالا برای وعده ناهار است.


دستور آشپزی امروز ما به طرز تهیه «سالاد ماکارونی با مرغ و بادام» اختصاص دارد که غذایی با کالری نسبتا بالا برای وعده ناهار است. این غذا ظرف مدت تنها ۲۵ دقیقه آماده می‌شود و می‌تواند گزینه خوبی برای کسانی باشد که بچه‌های بدغذا یا لاغری در خانه دارند.

برای تهیه این غذا برای ۶ نفر به یک بسته ۵۰۰ گرمی پاستای صدفی (ترجیحا رنگی)، ۲ قاشق غذاخوری خلال بادام، ۱ قاشق غذاخوری سس خردل، نصف فنجان مایونز کم‌چرب، نصف فنجان ماست بدون چربی و شیرین، ۱ قاشق چای‌خوری فلفل و زیره، ۲ فنجان مرغ بخارپز (خردشده به صورت نگینی)، نصف فنجان کشمش، ۴ عدد پیازچه خردشده، نصف فنجان کرفس خردشده و مقداری نمک نیاز داریم.

برای آماده کردن این غذا هم کافی است که ابتدا پاستاهای صدفی را در حد نرم شدن (حدود ۱۵ دقیقه) بجوشانید. خلال‌های بادام را ۲ دقیقه تفت دهید تا از حالت خامی دربیایند. حالا ماست و مایونز و سس خردل را با هم مخلوط کنید و تمام مواد جز ماکارونی‌ها را یکی یکی به این سس بیفزایید. در نهایت هم سس را روی پاستاهای آبکش‌شده بکشید. هر وعده از این غذا حاوی ارزش تغذیه‌ای زیر است:

۴۳۹ کیلوکالری انرژی
۸ گرم چربی
۴۱ میلی‌گرم کلسترول
۶۹ گرم کربوهیدرات
۲۴ گرم پروتئین
۵۱۵ میلی‌گرم سدیم
۵۷۷ میلی‌گرم پتاسیم
۷ گرم فیبر
۲۰ درصد سلنیوم
۱۷ درصد آهن
۱۶ درصد پتاسیم

 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=7664

پیشنهاد سلامتیسم

افزودن نظر