نشانه‌های اعتیاد به نیکوتین را بشناسید
۱۰ بهمن ۱۳۹۴

نشانه‌های اعتیاد به نیکوتین را بشناسید

علائم و نشانه‌های اعتیاد به نیکوتین می‌تواند براساس وضعیت هر فرد، متفاوت باشد. متخصصان می‌گویند که بعضی افراد سریع و راحت به نیکوتین اعتیاد پیدا می‌کنند.


علائم و نشانه‌های اعتیاد به نیکوتین می‌تواند براساس وضعیت هر فرد، متفاوت باشد. متخصصان می‌گویند که بعضی افراد سریع و راحت به نیکوتین اعتیاد پیدا می‌کنند. در ادامه به این علائم و نشانه‌ها اشاره می‌کنیم.


افرادی که سیگار می‌کشند و نمی‌توانند این کار را متوقف کنند، جزء همین افرادی هستند که به نیکوتین اعتیاد پیدا کرده‌اند. این افراد حداقل یک بار تلاش جدی داشته‌اند تا سیگار کشیدن را متوقف کنند، اما موفق نشده‌اند.


بعضی افراد وقتی سعی می‌کنند سیگار کشیدن را متوقف کنند، دچار علائم جسمی و خلق‌وخویی می‌شوند که می‌توان به مهم‌ترین آن‌ها اشاره کرد: انواع هوس‌های غذایی، دمدمی شدن، تحریک‌پذیری، تمرکز ضعیف، احساس افسردگی و خالی بودن، خشم، سرخوردگی، افزایش اشتها و بی‌خوابی.

در بعضی موارد نیز ممکن است فرد دچار اسهال یا یبوست شود. این افراد حتی در مواقعی که به بیماری‌های مختلف ناشی از سیگار کشیدن مثل بیماری قلبی و بیماری ریوی مبتلا می‌شوند،‌ باز هم سیگار کشیدن را ترک نمی‌کنند.


افرادی که به نیکوتین اعتیاد پیدا می‌کنند، حاضرند بعضی از فعالیت‌ها را به دلیل همین سیگار کنار بگذارند. مثلا این افراد اگر بدانند که امکان سیگار کشیدن در خانه دوستانشان یا محیط‌های مختلف دیگر وجود ندارد، روابط اجتماعی خودشان را محدود می‌کنند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=7654

افزودن نظر