اغراق درباره نمک دریا و نمک هیمالیا
۰۸ بهمن ۱۳۹۴

اغراق درباره نمک دریا و نمک هیمالیا

بخشی از مردم فکر می‌کنند سدیمی که در نمک هیمالیا، نمک کوشر و نمک دریایی وجود دارد، کمتر از نمک‌های رایجی است که معمولا استفاده می‌شوند.


بخشی از مردم فکر می‌کنند سدیمی که در نمک هیمالیا، نمک کوشر و نمک دریایی وجود دارد، کمتر از نمک‌های رایجی است که معمولا استفاده می‌شوند. با این‌حال، محققان معتقدند که چنین تصوری نادرست است. مطالعات نشان می‌دهند که همه نمک‌ها حاوی میزان مشابهی از سدیم هستند و هیچ مطالعه‌ای وجود ندارد که ثابت کند انواع نمک‌ها نسبت به یکدیگر برتری دارند.

مخالفان نمک‌های رایج، این ادعا را مطرح می‌کنند که نمک‌های دیگر مثل هیمالیا حاوی سدیم کمتری هستند و املاحی مثل کلسیم، فسفر، پتاسیم و آهن دارند؛ اما واقعیت این است که شواهد علمی کمی برای اثبات این ادعا به دست آمده است. با این‌حال، این نمک‌ها می‌توانند طعم بهتری داشته باشند و کمتر فرآوری شده باشند. بنابراین انتخاب بین انواع نمک‌ها فقط یک ترجیح شخصی است و ربطی به بهتر بودن یا نبودن آن‌ها ندارد.


یکی از مشکلات رایج درباره مصرف نمک این است که بعضی جوان‌ها فکر می‌کنند در سنین جوانی لازم نیست نگران مصرف نمک باشند و محدودیت مصرفی برای آن‌ها وجود ندارد. مطالعات نشان می‌دهند که این تصور هم نادرست است. هر فردی اگر نمک بیش از حد مصرف کند، مایعات اضافی در بدنش باقی می‌ماند.

همین حجم از مایعات اضافی به اندام‌های حیاتی مثل قلب و کلیه‌ها فشار وارد می‌کند و حتی رگ‌های خونی را هم تحت فشار قرار می‌دهد. همین وضعیت درنهایت خطر ابتلا به بیماری قلبی و بیماری فشار خون بالا را در دهه‌های بعدی زندگی افزایش می‌دهد. بنابراین با این‌که جوان‌ها لازم نیست مصرف نمک‌ها را خیلی شدید محدود کنند، اما این‌طور هم نیست که بتوانند مصرف نمک را به میزان زیادی افزایش دهند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=7630

افزودن نظر