چه کنیم پس از 50 سالگی زندگی سالمی داشته باشیم؟
۰۶ بهمن ۱۳۹۴

چه کنیم پس از ۵۰ سالگی زندگی سالمی داشته باشیم؟

هرچقدر هم که نگران اضافه وزن، کاهش میل جنسی و بیماری‌های مزمن باشید، سلامت دوران سالمندی، مرهون شیوه زندگی است.


هرچقدر هم که نگران اضافه وزن، کاهش میل جنسی و بیماری‌های مزمن باشید، سلامت دوران سالمندی، مرهون شیوه زندگی است. خوردن انواع زیادی از غذاهای سالم، کنترل وزن و گنجاندن فعالیت‌های جسمانی در برنامه روزانه، منجر به سلامت دوران سالمندی می‌شود. بد نیست بدانید که هیچ‌‌گاه، برای تغییر سبک زندگی دیر نیست، حتی در سنین بالا.


ممکن است پیشنهادهای اغوا کننده زیادی به شما شود که همگی ادعا می‌کنند، راهی برای جلوگیری از بروز پیری دارند، اما مطمئن باشید که هیچ روشی برای مبارزه با پیری وجود ندارد. آنچه می‌تواند گذر از این دوران را آسان کند، انتخاب شیوه درست زندگی و طی کردن این دوران بدون هر‌ گونه بیماری یا مشکلی است تا احساس پیری نکنید.


به منظور حفظ سلامت در دوران سالمندی، بهتر است اطلاعات خود را در زمینه تغییرات دوران سالمندی، از تحلیل بافت عضلانی و کاهش میل جنسی گرفته، تا افت بینایی و بروز مشکلات قلبی عروقی افزایش دهید و به شرایط محیطی و برطرف کردن خطرات توجه داشته باشید. برای مثال تثبیت کردن فرش‌ها برای پیشگیری از افتادن، بازی سودوکو برای تقویت حافظه و انجام تست‌های غربالگری دوران سالمندی برای جلوگیری از بروز بیماری، از جمله اقداماتی هستند که برای هر فرد بالای ۵۰ سال، لازم است.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=7615

افزودن نظر